Minimalne emerytury czeka rewolucja. Rząd rozważa jednorazową wypłatę składek zgromadzonych w ZUS

| Aktualizacja:

W ramach przeglądu emerytalnego pojawiła się koncepcja, by osobom, których staż składkowy wynosi najwyżej pięć lat, po uzyskaniu przez nie wieku emerytalnego wypłacić jednorazowo to, co uzbierali do tej pory na swoim koncie w ZUS.

wróć do artykułu
  • ~patit
    (2016-09-11 17:12)
    Słabiutki merytorycznie ten artykłu a o powaznych sprawach. Pierwsze 3 zdania sobie przecza- autorze przeczytales to po napisaniu?
  • ~anka3
    (2016-08-27 18:48)
    do Ole z art "Rząd nie pożyczy pieniędzy na wypłatę rent i emerytur. Wzrośnie deficyt budżetu państwa" Mozesz podac podstawe prawna takiej jak to wspomniales "umowy pokoleniowej" Kiedy i gdzie sie ja przedstawia nowo narodzonym : -w szpitalu po narodzeniu, -przedszkolu -poznie w szkole -czy przy pierwszej platnej robocie np. na smieciowce Ja nie przypominam sobie by ktokolwiek , kiedykolwiek mi ja pokazal, powiedzial, zaprezentowal. Brzmi to bardziej jak sciema obcych do okradania naszego kraju. Podobnie podnoszenie wieku emerytalnego az do smierci podatnika.
  • ~emerytka
    (2016-08-10 11:12)
    Dlaczego nie zlikwidujecie krusu takiego molocha ? przecież rolnicy mają dotacje .Mieszkam na wsi i widzę jak jest .Pracowałam w sł. zdrowia dzisiaj mam jałmużne nie emeryture bo 1085 zł. to nie emrytura .A rolnicy do jednego hektara mają dopłaty 800 zł.Mało tego ubezpieczają jeszcze dorosłe dzieci które pracują na czarno jakim prawem pytam się ? gdzie są jakie kontrole ? .
  • ~wjw
    (2016-08-09 18:07)
    ... i róbta co chceta ?
  • ~zv
    (2016-08-07 16:35)
    ciekawe jak sobie sbecy wypracowalu tak wysokue emerytury za komuny jak mało co w sklepach było perpwtum mobile niech tym się lepiej zus zajmie
  • ~Macisław Płatow
    (2016-08-07 10:03)
    Czy zwróciliście Państwo uwagę,LARUM robią osoby z WYSOKĄ EMERYTUROM ,( byli funkcjonariusze Służb Bezpieczeństwa, kadrowi pracownicy Partii,itd).A Średniacy ,i nisko emerytalni ,godzą się z tym co mają. A jakie będzie LARUM ,gdy Ubeków będą pozbawiać EMERYTUR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~emeryt+
    (2016-08-07 09:25)
    żyć krótko a dobrze, potem do piachu
  • ~propozycja
    (2016-08-06 11:10)
    A najlepiej zlikwidować wszystkie świadczenia - niech każdy sam się o siebie martwi. Dlaczego wspierać rodziny wielodzietne ? jak im żle i mało to niech nie mają dzieci. Oczywiście podatki też zlikwidować - jak ktoś chce popierać jakąś partię to niech dobrowolnie się opodatkuje na ich rzecz - tak samo na kościół. Zobaczymy wtedy PiS z poparciem emerytów - jak sobie dadzą podwyżki i duchowbych z poparciem moherków. Armie urzędników i wszelkich nieudaczników niech się wezmą do uczciwej pracy a jak nie to zginą z głodu. Kto zaradny będzie zyć a reszta - niech się modli Amen.
  • ~uwaga
    (2016-08-06 10:54)
    To i rolnikom dajcie tyle ile odłożą na KRUS - czyli 300 z ogonkiem na kwartał - dlaczego jednym dopłacać a innym nie ? wobec prawa i Boga jesteśmy wszyscy równi
  • ~Drzazga 101
    (2016-08-05 17:51)
    O Matko, nie no pewnie rozsądnym jest, żeby JEDNORAZOWO wypłacić groszowe emerytury, niż latami pierdaczyć się z guawnianą sprawą, angażując zusowskich urzędasów i pocztowców, kuervas ! Hej !-
  • ~i
    (2016-08-05 07:01)
    niedosc ze ZUS kombinuje z naszych składek ,to jeszcze ,kradnie ,w zywe oczy rencistow zabierając swiadczenia ,po kilka miesięcy ,,w pozniejszym czasie na nowy wniosek ,przywraca ,a reszte zabiera nie oddając ,co nikt sie nie poczuwa ,ze musi resztę oddac ,tak gromadzą sobie oprocz naszych skladek ,premię za obsługę nas
  • ~PiS conception
    (2016-08-05 04:39)
    No a co z resortami siłowymi. Oni nie płacą żadnych składek do ZUS. A emerytury mają najwyższe w kraju. To tak ma wyglądać prawo i sprawiedliwość? Im też trzeba wypłacić emeryturę jednorazowo - czyli 0 zł. A wypłaca się po 4000zł. Coś z tym trzeba zrobić.
  • ~sd2015
    (2016-08-04 17:24)
    Ja z tego artykułu nic nie rozumiem. Podejrzewam, że jego autor także. I chyba o to chodzi. Król jest nagi - w ZUS-ie jest po prostu coraz mniej pieniędzy do wydania. Bo ogólna suma wszelakich wypłat z ZUS rośnie, a jednocześnie ogólna ilość pieniędzy ze składek ZUS-owskich maleje. I to się zwyczajnie nie bilansuje. Aktualna ekipa rządząca zdaje sobie z tego sprawę i na wszelkie sposoby teraz kombinuje. I patrzą jakby tu wycofać się z wszelakich obietnic wyborczych - najlepiej to mówiąc, że je realizują, a faktycznie je nie realizując np. niezamykanią kopalń. przywrócenia wieku emerytalnego 65 lat, frankowicze itd. Pan redaktor zamulając tę sprawę najwyraźniej im pomaga. Główne hasła to : "dobra zmiana" i "damy radę".
  • ~H. Unger
    (2016-08-04 15:31)
    Ci co popierają PiS będą zdychać z głodu!
  • ~Paranormalny
    (2016-08-04 15:20)
    ZAKŁAD UTYLIZACJI SKŁADEK istnieje po to ,aby cyt.klasyka (pracownika ZUS zresztą), "trupy moralne" miały satysfakcję z powolnej eutanazji chorych, sądy pracy rozpatrywały, a biegli sądowi przygotowywali "rzetelne wnioski". Machina urzędnicza, takie PERPETUM MOBILE nie do zatrzymania. Obłuda, krzywda, często głęboka depresja "odwalonych", to codzienna ich pożywka. Na samym szczycie tej "piramidy" stoją panie naczelne orzeczniczki z wytycznymi ilościowymi. Ten do utylizacji, tamten niech jeszcze wegetuje ! Powiedzcie mi tylko, jak takie zera moralne mogą żyć i funkcjonować ? Gdzie tu człowieczeństwo ? Tylko dla kasy ?
  • ~Jaka
    (2016-08-04 14:41)
    Sobie całymi garściami a emerytom jednorazowa pomoc , pie...ne darmozjady!!!
  • ~ajatoabdullach
    (2016-08-04 13:36)
    Najlepiej, to zakopać konstytucję na metr, kopnąć Polaka z obywatelstwem w zadek, niech szuka ojczyzny swej.
  • ~Wyborca PiS do senatu
    (2016-08-04 12:55)
    To osoby co walą lewiznę będą mieć emeryturę ? Puknijcie się w ten pusty łeb bo już przeginacie !
  • ~gugcia
    (2016-08-04 12:51)
    caly system ZUS,wymyslony kiedys w XIX wieku,gdy rodziny mialy po 6 dzieci,a ludzie umierali w wieku 60 lat,przestal dzialac,i na wschodzie,i na zachodzie.Zaden rzad tego ludziom nie powie,beda sciagac coraz wieksze podatki od wszystkiego aby wyplacic emerytury,prawdziwy dramat zacznie sie za ok.20 lat,gdy bedzie masa starych ludzi i nieliczne roczniki urodzone po 2000 roku.Mylse,ze wtedy sejm ustali jeden wymiar emerytury dla wszystkich,gdzies w srodku,dzisiaj byloby to ok.1400 zl, i tyle.Ci,ktorzy beda mieli wysokie emerytury starca,ci z malymi zostana "poratowani".Dlatego,moim zdaniem,nie ma co wierzyc w wysokie emerytury z ZUS,nawet jak ktos dzis dobrze zarabia i wplaca wysokie skladki.Jak rpzyjdzie dramat w ZUS,deficyty w setkach miliardow,to panstwo sie nie cofnie,zrobi "urawnilowke" i tyle.Narod to poprze,bo u nas i za 20 lat bedzie duzo wiecej biednych niz bogatych.Lepiej kombinowac samemu,odlozyc sobie,kupic male mieszkanko na wynajem,itp.Co do najbiedniejszych to w UE nie maja prawa umrzec z glodu,wiec panstwo wprowadzi jakas danine "solidarnosci spolecznej" i kazdy bedzie sie musial na to zlozyc.Jak sie to robi to juz mamy przedsmak w postaci planowanej stalej daniny na budowe nowych elektrowni,ok.100 do 300 zl na rok,przymusowo, w rachunku za prad.Rodzaj wsparcia dla "solidarnosci energetycznej"-chcesz miec prad to wybuduj z reszta spoleczenstwa elektrownie.Podobnie bylo w PRL,wtedy tez panstwo bralo sobie z wynagrodzen jakies kwoty i nie mowilo co dokladnie za nie buduje,raz byly to bloki,szkoly,raz elektrownie.Tak bedzie za jakies 15 do 20 lat z ratowaniem biednych-raz zasilek spoleczny,drugi element-rowna emerytura dla kazdego.Za 15 do 20 lat beda inne problemy niz dzis,totalna zmiana proporcji demograficznych,inne relacje cenowe,inne relacje walutowe,moze nie bedzie UE w dzisiejszej postaci,moze nie bedzie euro,czort wie ile bedzie wart zloty i przecietna pensja/emerytura w zlotych?Duzo pytan,malo pewnych odpowiedzi.Prosze zobaczyc co sie stalo na przyklad z wartoscia kredytow we frankach w ciagu okresu 2007-2016,podwojny wzrost zadluzenia,spadek wartosci zlotego z 2 zl do 4 zl za franka.A to bylo tylko 9 lat.15 czy 20 lat to dzis wiecznosc,nikt nie powie co bedzie.Ja wam powiem jedno-dobrze nie bedzie i na to trzeba sie prywatnie przygotowac.
  • ~raz dwa tri i biez emerituri
    (2016-08-04 11:50)
    Oj, ci co mało pracowali będą w ciężkim szoku. Z niską jednorazową emeryturą którą przechulają raz dwa.