Będziemy pracować do 75 roku życia? Ekspert nie wyklucza

Podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia nie oznacza, że tak już zostanie. Żyjemy coraz dłużej, rodzi się coraz mniej dzieci i stajemy się krajem ludzi w podeszłym wieku.

wróć do artykułu
  • ~inka
    (2014-10-30 14:36)
    Mogę pracować i do 100 lat, ale niech Państwo nie pobiera ode mnie składki emerytalnej (i odda to co już zabrał). Moja emerytura, moja sprawa.

    Mój tata pracował 40 lat, zmarł kilka lat temu, w wieku 60 lat. Nie pobierał emerytury, a płacił tyle lat.
  • ~hodowca bydła
    (2014-10-30 14:40)
    Trzeba gonić bydło .
  • ~alone
    (2014-10-30 14:42)
    To oczywiste, ale nie dla Kaczyńskiego
    Czy on nie powinien już myśleć o swojej emeryturze, bo stary z niego dziadyga, który w kółko gada te same brednie
  • ~szkoda,że cywil
    (2014-10-30 14:52)
    a mundurowi dalej 15 lat i ciepła emeryturka, i wiadomo, że nie 40% ostatniego uposażenia...
  • ~WAW
    (2014-10-30 14:57)
    NORWEGIA: WIEK EMERYTALNY DLA MEZCZYZN I KOBIET WYNOSI 67 LAT.

    TO MUSI BYC BARDZO BIEDNY KRAJ, ZE MUSZA TAK DLUGO PRACOWAC...
  • ~Gnatożuj
    (2014-10-30 14:57)
    Jest takie uzasadnienie - tam jest o wiele lepiej rozwinięta opieka socjalna.
  • ~DIAGNOZA SPOLECZNA 2014
    (2014-10-30 15:02)
    MIEJSCE GWIAZDOWSKIEGO JEST ALBO W WIEZIENIU ALBO W DOMU WARIATOW
  • ~MNPOLK
    (2014-10-30 15:13)
    pO CO PLACIC NA EMERYTURE --jak TRZEBA UMIERAC I KORZYSTAC ZE SKLADKI to DOBRA KASA ABY ROZTRWANIAC RZADOWI I INKASOWAC DLA UPRZYWILIOWANYCH --JAKIE TO PODLE JEDEN MA BRZUCH I LUKSUS ZYCIA A DRUGI MUSI AZ DO UPADKU PRACOWAC ILE I KTO OBECNIE DOZYJE DO75 LAT BY POZNIEJ SOBIE ODPOCZAC W TAK NIEPEWNYM SKOMPLIKOWANYM SWIECI PELEN STRESOW I ROZNYCH NIESZCZESC ---cos z ta GLOWA P GWIAZDOWSKI NA BAKIER OPOWIADAC BANIALUKI A NIE KONKTERNOSC SYTUACJI
  • ~gonzo
    (2014-10-30 15:14)
    Tak kończy się socjalizm: Kasa znikła, płaczą wszyscy.
    Bismarc doskonale zaplanował największą piramidę finansową współczesnego świata.
  • ~mEG
    (2014-10-30 15:15)
    FFFF UUUU CCCC KKKK !!!
  • ~św.NH
    (2014-10-30 15:15)
    KNURY Z PEŁO NIEWOLNICTWO JUŻ DAWNO ZNIESIONO, BIERZCIE KOPACZ ZA PRZYRODZENIE I NA KSIĘŻYC WON!
  • ~GM
    (2014-10-30 15:17)
    No chyba nie nie będe tyle robić na prezesików.
  • ~wiesio13 bicz na PISmatolki
    (2014-10-30 15:21)
    NESZCZESCIEM DLA POLSKI I POLAKOW BYLOBY GDYBY TAKI PRZYGLUP JAK GWIAZDOWSKI PRACOWAL DO 75 ROKU ZYCIA
  • ~Amen
    (2014-10-30 15:25)
    No oczywiście, że tak będzie, bo głodowe emerytury nie zapewnia życia na żadnym poziomie. To będzie konieczność żeby egzystować. Zresztą w katolickim kraju nikogo to nie powinno dziwić. Praca aż do śmierci to decyzja Boga zapisana w Biblii po wygnaniu Adama i Ewy z raju. Amen.
  • ~jk
    (2014-10-30 15:31)
    Dane OCSA ; okolo 50% mezczyzn przed 67 rokiem zycia umiera badz to w wypadkach , badz to przez choroby, pozostale 30% ledwie dociaga do 80-siatki, tylko 20% supera 80 lat, kobiety srednio zyja o 5 lat dluzej. Niech pan doktor pòjdzie na cmetarz i popatrzy dobrze na wiek ludzi umarlych, moze wòwczas przejzy na oczy. Niech sobie najpierw zada pytanie dlaczego ponad dwa miliony mlodych polakòw wyjechalo z Polski, jak to sie dzieje ze ci polacy za granica rodza dzieci.
  • ~pelo 700% poparcia
    (2014-10-30 15:43)
    tak tak do 75 a moze i jeszcze wiecej
  • ~pol anka
    (2014-10-30 16:01)
    Doktor Gwiazdowski ma 100% rację, jest jednak racja oparta na jednej przesłance - średnia długość życia. gdyby człowiek rodził się na taśmie, w postaci wyrobu gotowego i zachowywałby do 80 tego roku życia podobną wysoką sprawność intelektualną, psychiczną, fizyczną to tezy Doktora miałyby sens. Ale i to nie jest końcem tego odcinka. Wbrew oczekiwaniom Doktora rynek pracy kurczy się a chętnych do pracy przybywa ... Kończąc Bismarck przeskoczył epokę, rozumiał świat ekonomii lepiej niż niejeden Doktor. Tylko jest pytanie, czy możni tego świata z pokładów swoich 400 metrowych jachtów widzą cokolwiek? Powiem Wam nad czym myślą, a nad tym jak się pozbyć z 2 mld ludzi, tak miliardów.
  • ~Edek
    (2014-10-30 16:07)
    Pewnie tylko w Polsce.To znaczy że nie ma co placić skladek na ZUS.
    Myślę że to nie ostatni próg wiekowy. bedzie 80 ,85 i do smierci.
    kto im co zrobi!!!Może zaraz się okazać że Polski już nie ma
    została oddana pod zastaw za kredyty.Kto tym sprzedawczykom co zrobi,
    będzie po fakcie.Powiedzą że się nic nie da zrobić!!!
  • ~kaabel
    (2014-10-30 16:18)
    rzad kreci serial bez honoru
  • ~POLAK