Prezydent uspokaja premiera: Nie będę sprawiał kłopotów w sprawie OFE

| Aktualizacja:

Choć prezydentowi nie podoba się większość zapisów w ustawie o OFE, to "nie zamierza sprawiać kłopotów". Tłumaczy, że jeśli ustawy nie podpisze, to pod znakiem zapytania stanie budżet.

wróć do artykułu
  • ~Jerzycosięzjeżył098765
    (2014-01-19 11:17)
    Jakoś dziwnie się zapomina w obecnej dyskusji o OFE, że przyszli emeryci (ci młodzi obecnie) zostali ZMUSZENI PRAWNIE do wpłacania składek do PRYWATNYCH funduszy emerytalnych. A więc jest to de facto PODATEK wpłacany do PRYWATNEGO BIZNESU. HORROR PRAWNY. Wymyślił to albo imbecyl albo ktoś, kto doskonale na tym zarabia.
  • ~mewa02983
    (2014-01-19 11:07)
    Pan profesor Balcerowicz doskonale zarabiał na OFE kosztem przyszłych emerytów i nie raczy nikogo poinformować, jak zakończyła się wzorcowa reforma w Chile Pinocheta. Tamtejsze OFE zjadły pieniądze emerytów, więc musi ich utrzymywać przy życiu na najniższym poziomie budżet państwa. Tzw. reformę wprowadzono kilkanaście lat wcześniej niż w Polsce, więc już są skutki.
  • ~monika
    (2013-12-19 00:19)
    bo prezydent jak widać w ogóle od tego,żeby stał z boku. sprawa emerytur jak dla mnie przesądzona, teraz pytanie co z tym zrobić,żeby mieć za co żyć na starość. szukam różnych opcji i trafiłam na ciekawy produkt tzn szczęśliwą siódemkę, opisaną na poradniku inwestowania, najważniejsze, że jest na długi termin :)
  • ~czytacz
    (2013-12-15 16:47)
    Kogo on właściwie upokaja? Przecież nie tych co zostali zmuszeni do deponowania tam pieniędzy. Ta niby reforma OFE to był super skok na kasę, uprzednio OFE musiały zapewniać jakiś jednak przychód teraz nic nie muszą i chyba o to chodziło.
  • ~iwan iwanowicz.......
    (2013-12-14 14:23)
    gajowy twoje miejsce i jaruzela jest w ruskiej budzie...
  • ~valdi
    (2013-12-11 19:23)
    Komorowski moze sobie uspokajac premiera ale kto uspokoi mnie.Wmonencie powstania Otw.Funduszy Emerytalnychmowiono mi ze to sa moje pieniadze ktore moze dziedziczyc moj syn .Teraz jak one sa wliczone do budzetu to nie sa moje pieniadze.Czyli.Zostaly mi skradzione(po wlosku Rubate) po poilsku ZRABOWANE.Czy ktos moe mi powiedziec jak moge je odzyskac.Czy moge isc do sadu(z szansa wygrania).Doprowadzono panstwo na skraj przepasci,dlaczego my szarzy obywatele mamy go ratowac.Moze zacznijmy od politykow (dla mnie nie wazne z prawa czy z lewa)Najlepiej konfiskata wszystkiego,tez skarpetek,apotem zaczynamy od 0 (zera)
  • ~Wyszymir
    (2013-12-11 16:41)
    Jasne kurde. ważniejszy budżet i nowe limuzynki dla rządu. Ciul tam, że miliony babć i dziadków, będą przymierały z głodu i zamarzały zimą ze 100 zł emerytury.
  • ~POL ANKA
    (2013-12-11 16:33)
    Bul jak sam daje do zrozumienia niewiele z tego rozumie, z wykształcenia jest historykiem, ale z tego co Mu żona tłumaczyła to to czy podpisze czy nieto i tak do końca życia jest na utrzymaniu państwa.
  • ~tommy
    (2013-12-11 16:31)
    Roznica miedzy OFE a ZUS ??? W OFE pieniadze mozna dziedziczyc, w ZUS-ie nie. Czy juz wiecie miski gdzie lezy pies pogrzebany ???
  • ~gonzo
    (2013-12-11 14:46)
    Bronisław fon Gaffa Bul Kotylion Komoruski ostatecznie przyklepie wywłaszczenie bez odszkodowania!!!
    Tak mu dopomóż Bul!
    Pamiętajcie drodzy rodacy o tym przy najbliższych wyborach - proszę Was o to!