Propozycja wnioskowania online o limit jest kierowana do nowych i obecnych klientów banku, którzy prowadzą firmę przez dłużej niż 24 miesiące, rozliczają się na pełnej księgowości i działają w formie spółki prawa handlowego. Jeżeli klient spełnia te warunki i w jego działalności biznesowej występuje wymiana walutowa, to może się ubiegać zdalnie o roczny limit z możliwością przedłużenia.
Klient z przyznanym limitem może do jego wysokości szybko zawierać transakcje zabezpieczające ryzyko kursowe z okresem do sześciu miesięcy bez konieczności blokady środków pieniężnych.
– Rozszerzenie oferty odpowiada na potrzeby klientów z grupy MŚP, którzy oczekują szybkiej decyzji i udostępnienia przez Bank Pekao możliwości zawierania transakcji zabezpieczających ryzyko kursowe. Proces wnioskowania odbywa się w większości online, przez co nie zajmuje wiele czasu po stronie klienta, a w dopełnieniu niezbędnych formalności pomaga na każdym etapie regionalny menedżer ds. rynków finansowych. Rynek walutowy zmienia się dynamicznie, więc możliwość szybkiego podjęcia decyzji o zabezpieczeniu ryzyka walutowego może mieć realne przełożenie na wyniki finansowe firmy realizującej wymianę walutową – mówi Arkadiusz Drzał, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Bankowości Przedsiębiorstw w Banku Pekao S.A.
Proces jest dostępny przez całą dobę i składa się z kilku prostych kroków, w ramach których klient uzupełnia podstawowe informacje o firmie, dane finansowe oraz elektronicznie podpisuje wniosek. Po kilku minutach od rozpoczęcia procesu otrzymuje wstępną symulację z maksymalną kwotą limitu. Po szybkiej weryfikacji dodatkowych informacji bank wydaje decyzję kredytową. Skrócenie potrzebnego w tym celu czasu umożliwiło zastosowanie zaawansowanej analityki. Nowoczesne narzędzia i algorytmy pozwalają szybciej analizować historię kredytową klientów oraz oceniać ryzyko, co przekłada się na sprawniejszą i bardziej efektywną obsługę wniosków.
– Udostępnienie klientom z MŚP możliwości wnioskowania o limit przedrozliczeniowy online to kolejny krok w kierunku automatyzacji procesów kredytowych w Banku Pekao. Naszym celem jest zapewnienie klientom biznesowym jak największej wygody i szybkości obsługi, a cyfryzacja procesów kredytowych odgrywa w tym kluczową rolę. Dzięki tej innowacji przedsiębiorcy mogą sprawniej zarządzać swoimi potrzebami finansowymi, co wzmacnia naszą pozycję jako lidera rynku w obszarze nowoczesnych rozwiązań kredytowych – podkreśla Dominika Byrska, dyrektor Departamentu Produktów i Procesów Kredytowych w Banku Pekao S.A.
Jak podkreślają przedstawiciele Banku Pekao, jest on jedynym w Polsce, który umożliwia wnioskowanie o limit skarbowy online.
W ciągu ostatnich miesięcy Bank Pekao zaoferował przedsiębiorcom również inne nowe rozwiązania, szczególnie atrakcyjne dla grupy MŚP. Udostępnił m.in. pierwszą w Polsce, samodzielnie przygotowaną platformę poświęconą funduszom unijnym wraz z wyszukiwarką dotacji dla przedsiębiorstw. „Fundusze z Żubrem”, dostępne na stronie internetowej banku, mają wesprzeć firmy w pozyskiwaniu funduszy na rozwój ich działalności. Dodatkowo udostępniono przedsiębiorcom kompleksowe opracowanie informacji o funduszach unijnych.
Bank Pekao wdrożył również nowe gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego dostępne w ramach programu InvestEU. Współpraca BGK z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym pozwala przedsiębiorcom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw korzystać z dodatkowego wsparcia finansowego. Warto również wspomnieć o wartej 250 mln euro umowie zawartej przez Pekao Leasing z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Środki są przeznaczone na finansowanie inwestycji i rozwoju mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw w Polsce w formie leasingu na konkurencyjnych warunkach.
Partner