Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy PGE rozpoczęło się o godzinie 12.

Kim jest Janina Goss?

Janina Goss, urodzona 5 lutego 1943 roku, jest polską radczynią prawną i działaczką polityczną, związaną z partią Prawo i Sprawiedliwość. Posiada tytuł radcy prawnego od 1974 roku i jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jej kariera zawodowa obejmowała pracę w Zarządzie WSS Społem w Łodzi, a także w Banku Gospodarki Żywnościowej. Od kwietnia 2006 do lipca 2009 była członkinią rady nadzorczej TVP, a od sierpnia 2009 do kwietnia 2010 Polskiego Radia. Od lipca 2012 roku pełni funkcję członka zarządu w spółce Srebrna Sp. z o.o.

Goss jest również znana z bliskich powiązań z Jarosławem Kaczyńskim, przewodniczącym PiS. Uznawana jest za jedną z najważniejszych postaci w partii ze względu na zażyłość i zaufanie, jakim darzy ją Kaczyński. Ich znajomość sięga wczesnego dzieciństwa.

Reklama

Goss była również powołana do rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej SA, kontrolowanej przez skarb państwa, a w styczniu 2023 roku została członkinią rady nadzorczej Orlen S.A., z której została odwołana w grudniu tego samego roku.