Kwietniowe porównanie najtańszych kredytów gotówkowych przynosi wiele zaskakujących rozstrzygnięć. Zmiany w rankingu dotyczą czołowych miejsc, w tym lidera z poprzedniego miesiąca! Zwycięzcy rankingu zachęcają do skorzystania z oferty kredytu gotówkowego, proponując promocyjną stawkę prowizji lub zredukowane oprocentowanie. Na którą pożyczkę się zdecydować, za który kredyt zapłacimy najniższą miesięczną ratę – odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym rankingu.

Potrzebna szybka i tania gotówka? Tak, ale który bank wybrać? Poszukując najkorzystniejszej oferty kredytowej, przeanalizowaliśmy oferty największych banków detalicznych działających na polskim rynku. Biorąc pod uwagę, te same parametry kredytu i porównując wysokość miesięcznej raty kredytowej, stworzyliśmy ranking, którego zwycięzcą został kredyt gotówkowy Getin Bank.

>>>Kredyt? Oprocentowanie tylko 9,9%! Bez Prowizji!

Miesięczna rata kredytu,na 12 miesięcy, w kwocie 5 000 zł wynosi jedyne 436 zł, co jest możliwe dzięki zastosowaniu oprocentowania na poziomie 8,4% oraz prowizji 0%! Drugą lokatę, w rankingu kredytów gotówkowych, zdobył Bank Zachodni WBK z ratą tylko o 2 zł wyższą niż u zwycięzcy rankingu. Chcąc skorzystać z oferty, reklamowanej w mediach przez Antonio Banderasa (oprocentowanie 5,99% oraz prowizja na poziomie 1%), należy nabyć pakiet konta osobistego oraz zdecydować się na kartę kredytową.

Na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo propozycje banków BNP Paribas Fortis oraz Polbank EFG. Obie te instytucje udostępniają kredyt oprocentowany na 9,9% w skali roku! W przypadku kredytu w BNP Paribas Fortis, wymagane jest otwarcie konta i przystąpienie do ubezpieczenia. Decydując się na pożyczkę w Polbanku należy mieć na uwadze fakt, iż maksymalna kwota kredytu to 30 000 zł, a maksymalny okres spłaty kredytu to trzy lata.

Tuż za podium znalazły się produkty kredytowe specjalistów na rynku Consumer Finance, czyli Deutsche Banku oraz Lukas Banku. Udostępniają one również jednocyfrowe oprocentowanie nominalne (odpowiednio 9,5% oraz 6,99%). W ofercie Lukas Banku wymagany jest zakup ubezpieczenia.

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach

Promocyjne oferty mają to do siebie, że aby z nich skorzystać, konieczne jest spełnienie pewnych kryteriów. Wypunktowaliśmy poniżej najczęściej występujące ograniczenia ofert promocyjnych:

• W PKO Banku Polskim okres spłaty wynoszący dokładnie 12 miesięcy, dodatkowo wymagany jest zakup ubezpieczenia;

>>>Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe!

• Dla oferty banku BNP Paribas Fortis, konieczne jest przekazywanie wynagrodzenia na ROR, prowadzony w tym banku oraz przystąpienie do ubezpieczenia;

• Na najlepsze warunki w BZ WBK mogą liczyć klienci z najlepszą oceną zdolności i wiarygodności kredytowej;

• W ofercie promocyjnej Polbanku naliczana jest maksymalna stawka prowizji wynosząca aż 5%!

• Klienci zainteresowani opcją kredytową w Invest Banku muszą założyć konto oraz ustanowić autospłatę kredytu z tego rachunku.

Pamiętajmy o tym, że banki są zainteresowane tym, abyśmy zaciągali jak najwyższe kwoty pożyczek i spłacali je w maksymalnie długim czasie. Decydując się na zaciągniecie kredytu, pożyczajmy tylko taką sumę jaka jest nam bezwzględnie potrzebna. Realnie oceniajmy nasze możliwości finansowe i wybierzmy kredyt z ratą, na którą możemy sobie pozwolić.

Zachęcamy, przed podjęciem decyzji o wyborze kredytu, do korzystania z porównywarki kredytowej. Z jej pomocą można w szybki i prosty sposób porównać dostępne oferty pożyczek. Oprócz wyliczenia raty, Użytkownik ma możliwość wydrukowania harmonogramu spłaty oraz skorzystania z kalkulatora kredytowego.

Ranking kredytów gotówkowych kwiecień 2011
Bank i nazwa produktuRata równa w PLNOpr. nominalneProwizja
GETIN Bank -
kredyt gotówkowy
436 8,40%0%
Bank Zachodni WBK S.A. - kredyt gotówkowy4385,99%1%
BNP Paribas Fortis - Kredyt Classic4399,90%0%
Deutsche Bank PBC S.A. - db kredyt gotówkowy4439,50%1%
LUKAS Bank SA - kredyt gotówkowy4506,99%1%
PKO Bank Polski - Max Pożyczka Mini Rata45415,99%0%
Kredyt Bank S.A. - Kredyt gotówkowy4558,70%4%
BOŚ S.A. - pożyczka gotówkowa45516,47%3%
Bank Millennium - Pilna Pożyczka45510,90%3%
DnB Nord - Pożyczka gotówkowa na dowolny cel45617,20%5%
Nordea Bank Polska - kredyt konsumpcyjny45715,50%1-3%
INVEST-BANK S.A. - kredyt gotówkowy45715,50%1%
Bank BGŻ - pożyczka Tu i Teraz45717,50%4%
Polbank EFG - Kredyt na miarę4589,90%5%
eurobank - kredyt gotówkowy4588,00%5%
Bank BPS SA - Bezpieczna Gotówka45817,90%4%
Citi Handlowy -Pożyczka tylko 9,99%4629,99%5%
Bank Pekao SA - pozyczka ekspresowa46319,99%0%
MultiBank - kredyt gotówkowy46615,49%3%
Raiffeisen Bank - kredyt konsumpcyjny46817,99%0%
mBank - KREDYT gotówkowy47314,29%4%
ING Bank Śląski - pożyczka gotówkowa47814,00%3%
Alior Bank - pożyczka gotówkowa47915,50%2,5%
Bank BPH - kredyt gotówkowy48017,10%5%
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy Raz Dwa49416,00%4%
Dane na 11.04.2011.
Założenia: Kredyt gotówkowy w kwocie 5000 zł (na "rękę " dla Klienta) na 12 miesięcy. Klient banku (posiadający konto, oferty promocyjne). Źródło: Banki oraz TotalMoney.pl.