Fatalne dane płyną ze Stanów Zjednoczonych. Spada nie tylko sprzedaż używanych domów, ale także nowych domów. Analitycy nie spodziewali się nawet, że spadek ilości transakcji będzie aż tak duży. Te dane mogą wystraszyć inwestorów i sprawić, że złoty będzie coraz słabszy.
Sprzedaż nowych domów w USA spadła w maju do 300 tysięcy w ujęciu rocznym - poinformował w środę Departament Handlu. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż nowych domów w maju wyniesie 410 tys.
W kwietniu odnotowano po korekcie 446 tys. Sprzedaż nowych domów stanowi w USA 15 proc. amerykańskiego rynku nieruchomości, a pozostała część to transakcje z rynku wtórnego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|