Pomimo spowolnienia gospodarczego najpopularniejszym produktem kredytowym na sfinansowanie bieżących potrzeb nadal są szybkie pożyczki i kredyty gotówkowe. Charakteryzują się one uproszczoną formułą otrzymania środków z banku - wnioskując o pożyczkę należy spełnić jedynie niezbędne minimum formalności, czyli najczęściej tylko złożyć oświadczenie o źródle i wysokości uzyskiwanych dochodów i przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport). Jednak coraz częściej wymagane jest od nas również przedłożenie zaświadczenia z zakładu pracy o osiąganych dochodach. Proces przyznawania środków jest naprawdę krótki, zazwyczaj jeszcze tego samego dnia otrzymujemy do dyspozycji pieniądze.

>>> Szukasz szybkiej gotówki? Porównaj i wybierz najtańszą pożyczkę!

Pożyczka w 15 minut?

Szybka decyzja kredytowa trwająca najczęściej tylko kwadrans oraz brak wymogu przedstawiania specjalnych zabezpieczeń spłaty lub poręczycieli to ewidentne korzyści przemawiające za skorzystaniem z oferty pożyczki, czy kredytu gotówkowego.

Oczywiście nic za darmo - banki w czasie spadających stóp procentowych stosują maksymalne możliwe nominalne oprocentowanie wynoszące nawet do 20% oraz namawiają nas do skorzystania z ubezpieczenia oferowanego przy sprzedaży pożyczki lub kredytu - w ten sposób osiągają dodatkowe przychody. Stawka prowizji lub opłaty przygotowawczej najczęściej osiąga najwyższy pułap, czyli 5%.

A co z kosztami?

Jednocześnie należy zwracać uwagę na wszelkie dodatkowe koszty związane z udzieleniem pożyczki, np. ubezpieczenie na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków sprzedawane w pakietach przy pożyczce chroni nas wyłącznie w ściśle określonych przypadkach. A jego koszt jest niewspółmiernie wysoki, zazwyczaj pobierany z góry za cały okres kredytowania.

Warto dowiedzieć się, czy nie będziemy ponosili kosztów związanych z administrowaniem rachunkiem kredytowym albo po spełnieniu jakich warunków możliwe jest zawieszenie spłaty na określony czas lub wydłużenie okresu spłaty w przypadku, gdyby kryzys zajrzał nam w oczy.

Porównanie pożyczek w kwocie 5 000 zł

Zwycięzcą porównania najkorzystniejszych pożyczek i kredytów gotówkowych został Polbank EFG ze swoim „Kredytem na Miarę”. Udzielany jest on tylko z 3% stawką prowizji, zaś rzeczywiste oprocentowanie kredytu wynosi 15%! Tuż za propozycją greckiego Polbanku znalazła się najnowsza oferta Getin Banku, który poza korzystnym warunkami kredytowania oferuje swoim klientom odtwarzacz DVD w prezencie. Kolejne miejsce przypadło ofercie pożyczki gotówkowej dostępnej w PKO Banku Polskim - co ważniejsze, możną ją uzyskać szybko i przez Internet, a dla kwot od 3000 do 5000 zł dostępna jest ona bez prowizji!

p