Zbliża się okres wzmożonych wydatków. Koniec roku szkolnego, początek wakacji, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej – można by mnożyć okoliczności, które spowodują, że dziura w domowym budżecie może w tym okresie być jeszcze większa, a nade wszystko bardziej dolegliwa niż kiedy indziej. Jakie są sposoby, aby bankowa pożyczka była tańsza? Zakup pakietowy! O co chodzi i czy to się może opłacać – sprawdźmy!

Reklama

Do obsługi pożyczki zazwyczaj i tak potrzebujemy konta osobistego, karta kredytowa to poduszka bezpieczeństwa, gdy wydamy wszystkie środki a ubezpieczenie przyda się nawet najbardziej liberalnym klientom. Czyżby każdy z nas miał zakwalifikowania się na większość sposobów tańszej pożyczki możliwość – na to wygląda! Nie ma haczyków? Przyjrzyjmy się bliżej.

Dla kogo tańsza pożyczka?
Jeśli chcemy, aby brana przez nas pożyczka była tańsza warto zorientować się czy w ramach ofert kredytowych nie zostały przewidziane jakieś specjalne preferencje dla klientów, którzy zdecydują się na jednoczesne skorzystanie z kilku różnych produktów bankowych. Oczywiście są to produkty mniej lub bardziej powiązane z kredytem. Jednak z całą pewnością mogą się nam okazać przydatne. Sprawdźmy szczegóły najpopularniejszych ofert pożyczkowych w ramach tzw. sprzedaży wiązanej:

>>>Potrzebujesz gotówki na wakacje? Porównaj 41 kredytów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

• PKO Bank Polski w ramach specjalnych ofert „Max Pożyczki Mini Raty” udostępnia dwie propozycje – z 3% stawką prowizji przy jednoczesnym nabyciu pakietu ubezpieczeniowego oraz posiadaniu lub otwarciu konta osobistego „PKO Konto bez Granic”. Drugą ofertą jest opcja 0% prowizji – pod warunkiem zakupu ubezpieczenia w wariancie rozszerzonym, posiadaniu lub nabyciu karty kredytowej oraz nabyciu lub otwarciu konta osobistego „PKO Konto bez Granic”. Co ważne w ramach promocyjnych ofert można pożyczyć aż do 50 000 zł, zaś spłatę pożyczki można rozłożyć aż na 8 lat!
• BZ WBK w ofercie „Kredytu gotówkowego” umożliwia skorzystanie z tzw. kredytu z bonusem, co polega na tym, że im więcej produktów bankowych zakupimy tym niższą zapłacimy prowizję. I tak za otwarcie konta „Wydajesz & Zarabiasz Plus” prowizja zostanie obniżona ze standardowego poziomu 5% aż o 2 pp., o dodatkowe 2 pp. mniej zapłacimy nabywając kartę kredytową, a o kolejny 1 pp. obniżki zyskamy przystępując do pakietu ubezpieczeniowego. Kupując więc 3 produkty możemy obniżyć prowizję o 100% - do 0%!
• W BNP Paribas Banku Polska klienci, którzy zdecydują się na otwarcie konta osobistego w określonym pakiecie oraz przystąpią do ubezpieczenia mogą liczyć na otrzymanie kredytu bez prowizji oraz z oprocentowaniem od 9,9%!
Co trzeba wiedzieć…
Wszystkie osoby chcące skorzystać ze specjalnych warunków cenowych pożyczki lub kredytu gotówkowego pod warunkiem nabycia lub posiadania innych bankowych produktów powinny również wiedzieć o tym, że:
• Najniższe oprocentowanie pożyczki w PKO BP, nawet przy najwyższych zniżkach za otwarcie konta, zakup ubezpieczenia i posiadanie karty kredytowej wynosi 15,49% i jest zarezerwowane dla kwot powyżej 30 000 zł. Skorzystać z niego mogą osoby spełniające kryteria określone dla klientów PKO BP, czyli np. systematycznie przekazujące uzyskiwane dochody na ROR w PKO od co najmniej pół roku;
• Jeśli nie zapewnimy wpływu na konto w BZ WBK w wysokości co najmniej 1 000 zł miesięcznie wówczas zapłacimy aż 20 zł za prowadzenie rachunku!
• Najniższe oprocentowanie kredytu w BZ WBK dostępne jest dla osób, które zakupią ubezpieczenia w wysokości 2,99% miesięcznej raty, a kwota zaciągniętego przez nie kredytu minimum 20 000 zł.


>>>Drobny remont? Sfinansuj go kredytem gotówkowym!

Jeśli tylko są na to sposoby, nie warto przepłacać!
Jak widać istnieją sposoby na obniżenie kosztów związanych z bankową pożyczką. Wystarczy jedynie otworzyć konto, zakupić pakietu ubezpieczenia, a czasem jeszcze zawnioskować o kartę kredytową. Wymierne oszczędności odczujemy natychmiast - zapłacimy niższą prowizję lub wręcz wcale jej nie zapłacimy a na dodatek często obniżone zostanie jeszcze oprocentowanie. A z pakietem ochrony ubezpieczeniowej spłata naszego zobowiązania będzie dla nas bardziej komfortowa – zabezpieczyliśmy przecież nas samych oraz naszych najbliższych na wypadek następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Podobnie sytuacja ma się z kontem bankowym – nowoczesny ROR to dziś niezbędność, a dzięki uproszczonym procedurom przeniesienie konta z banku do banku jest banalnie proste, a wszystko załatwi za nas doradca! Podsumowując – są sprawdzone sposoby na tańsze pożyczanie – korzystajmy z nich – to się naprawdę opłaca.