• 29
  Już od kilku lat polski rynek mieszkaniowy przeżywa prawdziwy boom. Polacy kupują mieszkania nie tylko na własny użytek, ale również na wynajem. Wiele z tych nieruchomości jest nabywanych na kredyt. Ile jednak trzeba zarabiać, żeby bank pożyczył pieniądze na mieszkanie?
 • 4
  1
  Wskaźnik RRSO - to pojęcie towarzyszy ofertom pożyczek i kredytów. Choć nie zawsze jest widoczne. Wyjaśniamy, co oznacza Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.
 • Zakupy
  34
  9
  Nie tylko jabłka i masło były w tym roku spektakularnie drogie. Dużo więcej niż rok temu Kowalski musi zapłacić też za mięso wieprzowe i np. lodówki, wynika z danych GUS, które przeanalizował dziennik.pl.
 • 10
  11
  Trójka z minusem - taka jest ocena wiedzy ekonomicznej Polaków. Liczącego 27 pytań testu, przeprowadzonego przez firmę Maison & Partners na zlecenie firmy pożyczkowej Wonga, nikt spośród ponad 1100 pytanych nie rozwiązał bezbłędnie.
 • Banknoty 100 złotych
  2
  6
  Unijna dyrektywa daje obywatelom prawo do otworzenia rachunku podstawowego, za który nie trzeba płacić. Ale bankom się do tego nie spieszy. Skrupulatnie wykorzystają półtora roku, które daje im ustawa.
 • Dlaczego warto nawiązać dialog z firmą windykacyjną?
  1
  Kontakt z firmą windykacyjną często kojarzy się negatywnie i postrzegany bywa nierzadko jako ogromny problem. Tymczasem dla dłużnika może to być szansa na pozbycie się kłopotów z zaległymi zobowiązaniami. Firmy zarządzające wierzytelnościami zawierają porozumienia z osobami zadłużonymi, pomagając im pozbyć się balastu w postaci długu.
 • Matka z dzieckiem i skarbonką
  6
  2
  31 października w wielu krajach świata, także w Polsce, obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. W ramach Programu Tydzień dla Oszczędzania zaprezentowano wyniki IX edycji badań "Postawy Polaków wobec finansów". Wynika z nich, że oszczędzanie wciąż jest dla Polaków sporym wyzwaniem.
 • Franki szwajcarskie
  37
  22
  Helwecka waluta musiałaby się umocnić jeszcze o blisko 50 proc., żeby wypłacalność kredytobiorców walutowych była zagrożona. Także tych najbogatszych. Tak wynika z analizy danych m.in. NBP.
 • Pieniądze
  1
  Powierzając 10 000 zł bankowi, który zajął pierwsze miejsce w majowym rankingu lokat terminowych, możesz zyskać nawet 4 proc. w skali roku. O ile więc mogą wzrosnąć Twoje oszczędności? Sprawdzili to eksperci TotalMoney.pl!
 • Pieniądze
  1
  Dopiero rozpoczynasz przygodę z oszczędzaniem i nie chcesz podejmować zbyt dużego ryzyka? Możesz otworzyć konto oszczędnościowe. Zanim jednak to zrobisz, porównaj oferty poszczególnych banków. Choć żadne z kont nie przyniesie dużych zysków, to jak wynika z analizy TotalMoney.pl, różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą sięgnąć nawet 50 zł.
 • Mieszkanie
  Kawalerka to dobra propozycja dla singla, który chce kupić swoje pierwsze własne M. Warto jednak przed zaciągnięciem kredytu, dobrze przyjrzeć się ofertom bankowym, w końcu to dla nas finansowa decyzja życia! Które banki zaoferują najlepsze warunki w maju? Sprawdzili to eksperci TotalMoney.pl.
 • Bank
  1
  57 proc. osób korzystających z bankowości choć raz zmieniło usługodawcę. Powody? Atrakcyjna oferta konkurencji, podwyżka opłat, prowizji oraz mała liczba dostępnych bankomatów.