Wrzesień nie kojarzy się z oszczędzaniem. Wiedzą coś o tym zwłaszcza rodzice, którzy muszą zaopatrzyć swoje pociechy w przedmioty niezbędne w szkole. Mimo tego warto mimo wszystko wiedzieć, gdzie można ulokować nadwyżki finansowe (choćby i niewielkie) powstałe choćby podczas zakupów w marketach, gdzie nietrudno przecież trafić na promocje, zniżki, rabaty czy gratisy. Zapraszamy zatem do lektury wrześniowego rankingu kont oszczędnościowych TotalMoney.pl.

>>> Porównaj online konta oszczędnościowe i załóż online!

Koniec promocji
Wrzesień przyniósł zmiany w rankingu – w tym także w jego czołówce.  Zestawienie opuściło Konto Oszczędnościowe Banku Millennium. Powód? Z dniem 20 sierpnia zakończyła się promocja trwająca od 1 czerwca. Szczęśliwcy, którzy zdążyli skorzystać z promocji, w ramach której oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie wynosiło 7%, z pewnością są zadowoleni. Tych zaś, którzy za bardzo się ociągali z podjęciem decyzji pocieszyć może myśl, że wielokrotny lider rankingu nadal oferuje wysokie oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego.

Powrót do starego ładu
Zakończenie promocji w Banku Millenium spowodowało, że czołówka rankingu powróciła do stanu z maja. Pierwsze miejsce w zestawieniu nadal zajmuje db Konto Oszczędnościowe 24h Deutsche Banku z oprocentowaniem w wysokości 8,10% w skali roku (i z dzienną kapitalizacją odsetek!). Nic nie wskazuje na to, by inna propozycja była dla tego produktu zagrożeniem. Na drugiej pozycji uplasowało się Konto Oszczędnościowe BGŻOptima, na którym można zyskać 5,80%. Na trzecim miejscu podium znalazły się ex aequo produkty banków BNP Paribas i DnB Nord. Oprocentowanie obu brązowych medalistów wynosi 5,50% w skali roku.

Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2012
Bank/nazwa produktu Oproc. (nominalne) Odsetki po miesiącu (po podatku)
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe 24H
8,10%* 54,67 zł
Konto Oszczędnościowe
5,80% 39,15 zł
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe
5,50%* 37,13 zł
Bank DnB Nord
Konto Oszczędnościowe
5,50% 37,13 zł
Polbank EFG
Rachunek Codzienny Sukces
5,00%* 33,75 zł
Toyota Bank
Konto Oszczędnościowe
4,85% 32,74 zł
Konto Oszczędnościowe
4,75% 32,06 zł
Konto Oszczędnościowe
4,35% 29,36 zł
Konto Oszczędnościowe
4,35% 29,36 zł
Bank BPH
Konto Oszczędnościowe Sezam Oszczędzam Plus
4,25%* 28,69 zł
eurobank
Rachunek Oszczędnościowy eurobank PROgres
4,25%* 28,69 zł
Credit Agricole
Rachunek Oszczędzam "Codzienne Zyski"
4,05%* 27,33 zł
Konto Super Oszczędnościowe
4,04% 27,27 zł
Ranking kont oszczędnościowych TotalMoney.pl zawiera konta oszczędnościowe w kwocie 10000 zł. W rankingu nie są ujęte tzw. Konta hybrydowe, tj. łączące w sobie cechy konta osobistego i oszczędnościowego. 
Stan na: czwartek, 6 września 2012 r.
Źródło: porównywarka kont oszczędnościowych www.totalmoney.pl oraz strony banków
*Kapitalizacja dzienna

Nowości poza podium
Dzięki zmianom w czołówce, w rankingu pojawiły się nowe konta oszczędnościowe (obecne już od jakiegoś czasu na rynku). Naszymi debiutantami są: Rachunek Oszczędnościowy eurobank PROgres, Rachunek Oszczędzam „Codzienne Zyski” Credit Agricole oraz Konto SuperOszczędnościowe oferowane przez Citi Handlowy.

>>> Znajdź najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe!

Już za trzy miesiące dowiemy się, czy obecny lider będzie triumfować przez cały rok. Jak na razie jego pozycja wydaje się być niezagrożona. Zmiany jednak mają to do siebie, że lubią być rewolucyjne, więc utrata prowadzenia może nastąpić niespodziewanie.