Ciekawą opcją jest między innymi umiejętne korzystanie z tzw. grace period naszej karty kredytowej. Jest to okres czasu, jaki daje bank na spłacenie naszych należności. Zwykle jest to 54-56 dni, jeśli liczymy okres miesiąca plus dni które daje bank na spłacenie zadłużenia od wygenerowania wyciągu operacji wykonanych kartą. Inny sposób obliczania to okres od wygenerowania wyciągu. Jeśli w tym czasie spłacimy nasze zobowiązania – nie zapłacimy bankowi odsetek. Spłać swoje zadłużenie przed tym czasem, a pieniądze zostaną w Twojej kieszeni.

Reklama

Kilkukrotne kapitalizowanie

Mając rachunek np. w mBanku, możemy wykonać prosty ruch, który da nam maksymalnie wysokie zyski z naszych oszczędności. Otóż zakładamy lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, ale robimy to z konta eMAX plus. Jest to konto z kapitalizacją raz w miesiącu. Następnie wybieramy mLOKATĘ PLUS, na 3 lub 6 miesięcy – z dzienną kapitalizacją. Decydujemy, że chcemy aby odsetki lądowały na naszym rachunku eMAX plus. W ten sposób zostaną ponownie skapitalizowane pod koniec miesiąca.

Sprawdź najlepsze konta osobiste na rynku!

Za rachunki płać za darmo z konta

Chcesz płacić za darmo za swoje rachunki za gaz, wodę, prąd? Nic prostszego! Zakładając konto internetowe i decydując się na zmianę „papierowego” płacenia na przelew internetowy, oszczędzisz nawet kilkaset złotych rocznie. Co ciekawe, Alior Bank proponuje wszystkim możliwość opłacenia rachunków bez prowizji we wszystkich swoich placówkach. To niezłe wyzwanie rzucone pobierającej słone prowizje Poczcie Polskiej…

Drobne zarobki na korzystaniu z konta

To nie żart. Jedną z metod na oszczędności jest wydawanie… Przecież i tak musisz wykonać te kilka przelewów miesięcznie, czy zapłacić za zakupy kartą debetową lub kredytową. I tak, jak doładujesz telefon poprzez system bankowości elektronicznej za min. 50 zł – dostaniesz 1 zł, przelew – 1 zł, za 100 zł kartą – 1 zł itd. Gdzie takie dziwy zapytasz? W BOŚ Banku, a dokładniej – to wyciąg niektórych punktów Programu Premiowego w Koncie bez Kantów.

Sprawdź ceny prądu!

To zwykle najwyższy rachunek jaki masz do opłacenia. Może warto go wreszcie nieco obniżyć? I nie mam na myśli kupna sprzętu A+++. Wystarczy ruszyć głową, włączyć przeglądarkę, otworzyć porównywarkę cen prądu u różnych dostawców w Twojej okolicy. A tam może się okazać, że znajdzie się oszczędność sięgająca kilkuset złotych rocznie. Wystarczy zmienić dostawcę powera w gniazdku.

Sprawdź najlepsze karty kredytowe na rynku!

Sposobów na oszczędzanie jest tak wiele, że nie da się ich zmieścić w jednym krótkim artykule. Zapewne już wkrótce wrócimy do tematu, aby przedstawić inne, atrakcyjne, formy oszczędzania i przybliżymy np. jak oszczędzić na produktach ubezpieczeniowych… W końcu AC można zastąpić tańszą alternatywą…