Od kilkunastu dni na ulicach miast widać było twarz Macieja Maleńczuka i podchwytliwe pytanie "skąd Maleńczuk ma pieniądze". To było preludium do prawdziwej kampanii reklamowej. Gwiazdor reklamuje bowiem nowe konta Meritum Banku. „Zdecydowaliśmy się na nietypowe rozwiązanie, ponieważ jesteśmy nowoczesnym Bankiem, który stawia na kreatywne rozwiązania. Chcieliśmy także zainspirować naszych klientów do refleksji co robią dla pomnażania swoich pieniędzy i co jest dla nich najważniejsze w kontakcie z bankiem” – mówi Joanna Krzyżanowska,wiceprezes banku.

Reklama

Bank postanowił też wykorzystać swą nazwę. Za meritum uznał to, że klienci myślą o tym, jak płacić mniej, a konto, które umożliwia zwrot wydatków, to produkt, który wyróżnia się na tle konkurencji. "Jako Meritum Bank, mówimy o tym wprost. I świadomi tego faktu, dokładamy wszelkich starań, aby klient odniósł jak najwyższe korzyści finansowe, korzystając z usług Meritum Banku. Dlatego mówimy śmiało: Kliencie, przejdź do Meritum. Zrób to dla pieniędzy" - wyjaśnia Krzyżanowska.

Skąd w reklamach wziął się Maciej Maleńczuk? "To profesjonalista w swoim zawodzie, dobra marka muzyczna i na udziale takiej osoby w kampanii Banku nam zależało. Do przekazu reklamowego wnosi autentyzm, bo jest znany ze swojej bezkompromisowości. W naszej kampanii Maciej Maleńczuk jest sobą. Nie chcieliśmy „przebierać” artysty za kogoś kim nie jest. Bank, aby być wiarygodny, powinien być autentyczny, również w przekazach reklamowych" - wyjaśnia Bartłomiej Babicz, dyrektor departamentu marketingu Meritum Banku. To jednak nie koniec kampanii reklamowych. Bankowcy zapowiadają, że przygotowali jeszcze kilka niespodzianek

Sama propozycja kont Meritum powinna się obronić i bez gwiazdora. Konto jest darmowe, a jeśli kartą klient wykona transakcje za więcej niż 200 złotych, to plastik jest za darmo. Karta umożliwia też płatności internetowe. Gratis będą też wypłaty z wszystkich polskich bankomatów. Do tego rzecz najważniejsza - bank zwróci klientom 4 proc. kwot wydanych na stacjach benzynowych, nie więcej jednak niż 30 złotych miesięcznie. By jednak skorzystać z tej propozycji trzeba przelewać do Meritum minimum 1500 złotych miesięcznie. W ofercie jest też rachunek oszczędnościowy, którego oprocentowanie to aż 4,3 proc. Konto można założyć przez internet, nie wychodząc z domu.