Rewolucja w rankingu najlepszych ofert kredytów hipotecznych! Nowy lider rankingu – ciekawe, innowacyjne, a przede wszystkim tańsze propozycje! Sprawdźmy, jakie są aktualnie najkorzystniejsze propozycje kredytów mieszkaniowych w PLN.

Reklama

Rok 2010 zapisze się w historii bankowości, jako okres, kiedy testowana była wrażliwość cenowa klientów. W pierwszej kolejności stosowano pozacenowe udogodnienia dla klientów, czyli wydłużano okres spłaty, wprowadzano uproszczenia dokumentowe, na końcu zaś obniżano koszty kredytu, – czyli wdrażano zerowe stawki prowizji, obniżano marże oraz zwalniano z opłat za wycenę nieruchomości itp.

Dzisiaj banki w swoich propozycjach idą o krok dalej – marże kredytowe nieuchronnie wracają do poziomu sprzed kryzysu, czyli nawet poniżej 1%, zaś klienci „rozpieszczani są takimi bonusami jak zwrot kosztów przeprowadzki, darmowa wcześniejsza spłata czy też preferencyjne warunki pozostałych produktów z oferty danego banku.

>>>Kredyt hipoteczny z przeprowadzką gratis - sam obniż marżę. Sprawdź!

Najlepszy kredyt w pln w eurobanku, Deutsche Banku i Pekao

Przyjmijmy, że poszukujemy oferty kredytowej na wartość 300 000 PLN (100% wartości nieruchomości), spłacanej w 360 ratach. Aktualnie, najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego w PLN, spełniającą wyżej wymienione warunki, oferuje kredyt mieszkaniowy w eurobank. Rata takiego kredytu wynosi tylko 1 599 PLN miesięcznie. Jest to możliwe dzięki 0% prowizji oraz marży kredytowej, która może wynosić nawet 1%.

Na drugim miejscu zestawienia znajduje się oferta Deutsche Bank PBC, gdzie rata jest o 98 PLN wyższa i wynosi 1 697 PLN. Minimalna wysokość kredytu w tym banku wynosi 100 000 zł, oprocentowanie tego kredytu jest zmienne, marża zaczyna się już od 1,1%, zaś stawka prowizji to 0%! Decydując się na wariant kredytu bez prowizji marża kredytu wzrasta o 0,2pp, zaś przedterminowa spłata kredytu w ciągu pierwszych pięciu lat kosztowała będzie 2% kwoty kredytu.

Na najniższym stopniu podium, uplasowała się oferta Pekao S.A. z ratą 1 745 PLN, czyli jedynie o 48 PLN więcej niż oferuje Deutsche Bank PBC. Propozycja banku ze stajni żubra, czyli Pekao S.A, będącego własnością włoskiego Unicredit od dłuższego czasu zaskakuje atrakcyjnością swojej oferty kredytowej. Marża na poziomie poniżej 1,6% naprawdę robi wrażenie!

Różnica, w wysokości raty, pomiędzy pierwszym a dziesiątym kredytem w rankingu wynosi blisko 300 PLN tj., co oznacza o prawie 20% wyższą ratę.!

>>>Sprawdź aktualne porównanie ponad 200 ofert kredytów mieszkaniowych

Ciekawostki
Na specjalne wyróżnienie z dostępnych obecnie ofert zasługuje najnowsza propozycja eurobanku z marżą już od 1%, prowizją 0 zł i zwrotem kosztów przeprowadzki. Jeśli bank na podstawie cech Klienta, kredytu i nieruchomości zaproponuje marżę wyższą niż 1%, Klient ma możliwość jej obniżenia poprzez skorzystanie z dodatkowych produktów, np. karty kredytowej, lokaty terminowej, funduszy inwestycyjnych.

Na uwagę zasługuje także propozycja kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A. Osoby, które uzyskują miesięczne dochody rzędu 7 500 PLN na rękę lub wnioskują o kredyt w kwocie minimum 300 000 PLN, mają szansę na otrzymanie kredytu z marżą już od 1,59%!

Większość ofert bez prowizji
Już od dawna nie obserwowaliśmy tak dużej ilości atrakcyjnych ofert kredytów hipotecznych. Naprawdę jest, w czym wybierać. To na pewno cieszy zainteresowanych. Budujący jest fakt, że aż sześć z dziesięciu propozycji zawartych w „top 10” cechuje się zerową stawką prowizji. Pomimo tego, że kredyt hipoteczny w PLN jest wciąż droższy od tego w EUR to różnica w dalszym ciągu zmniejsza się! Jest to o tyle ważne, że kredytobiorcy finansujący się w PLN mogą liczyć na wyższe kwoty kredytu oraz brak ryzyka kursowego, co w dzisiejszych realiach jest niezmiernie ważne.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN - luty 2011
Bank Rata równa w PLN Prowizja
1 eurobank 1599 0%
2 Deutsche Bank PBC 1697 0%
3 Pekao S.A. 1745 0%
4 Getin Noble Bank 1750 0%
5 BGŻ Bank 1781 do 2%
6 Nordea Bank 1785 2-3%
7 Kredyt Bank 1814 1%
8 PKO BP 1824 0%
9 BOŚ Bank 1830 1,5%
10 Bank Pocztowy 1849 0%
Dane na dzień 25.02.2011 r.
Założenia: Kwota kredytu: 300 000 PLN, wartość nieruchomości 300 000 PLN, LTV 100%, okres kredytowania 30 lat