Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki na antenie TV Trwam pytany o to, czy powinna zostać powołana sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT-owski odparł: jak najbardziej jestem za tym. Rozmawiałem o tym z prezesem Kaczyńskim, to jest coś co naprawdę woła o pomstę do nieba - ocenił wicepremier.

Reklama

Obserwuję różnego rodzaju rozporządzenia (...) wcześniejszych władz skarbowych to można się zastanawiać, czy to jest tylko lenistwo i głupota, czy to jest coś więcej - mówił wiceszef rządu. Morawiecki tłumaczył, że nasze państwo zostało pozbawiane setek miliardów złotych. Myślę ok. 200 - 250 mld zł - dodał. Ocenił, że jego zdaniem to właśnie temu zagadnieniu powinna się przyjrzeć KE.

Uważam, że Polakom należy się to wyjaśnienie. Za te brakujące 200 mld to nie tylko byśmy mogli zrobić +5 tys. plus+, przez jeden rok, zamiast +500 plus+ (...), ale moglibyśmy zbudować za to 20 tys. dróg ekspresowych - wskazał. To są gigantyczne środki, które zostały zdefraudowane - ocenił. To jest wielka sprawa wymagająca wyjaśnienia - podsumował wicepremier.