"Odbudowa Ukrainy ze zniszczeń wojennych to olbrzymi wysiłek, w który chcemy zaangażować cały świat. Dlatego razem z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem, premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem i premierami Szwecji Magdaleną Andersson oraz Finlandii Sanną Marin będziemy rozmawiać o tym, jak społeczność międzynarodowa - nie tylko na poziomie państw, ale przede wszystkim społeczeństw, NGOsów i podmiotów prywatnych, może wspomóc ten wysiłek finansowo i logistycznie" - napisał szef polskiego rządu na Facebooku.

Reklama

"Tam, gdzie wojska Putina zostawiają śmierć i zniszczenie, ponownie będą tętniące życiem ukraińskie miasta!" - podkreślił Morawiecki.

Międzynarodowa konferencja Darczyńców dla Ukrainy

Celem międzynarodowej konferencji Darczyńców dla Ukrainy jest zebranie dodatkowych środków na wsparcie humanitarne dla tego kraju. Konferencja pod przewodnictwem premierów Polski i Szwecji Mateusza Morawieckiego i Magdaleny Andersson odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Reklama

Inicjatorami konferencji są premierzy Polski i Szwecji, a partnerami wydarzenia: przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.