Fake newsem było to, że premier Tusk pierwotnie mówił, że nigdzie się nie wybiera do Europy, że nie wyjeżdża po stanowiska, a jednak wyjechał. Kłamstwa Tuska Polacy doskonale rozpoznają – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.

Reklama

Polexit to jest wasze ordynarne kłamstwo. PO brakuje wyobraźni i programu, potrafi się opierać tylko o kłamstwa, a kłamstwo się zwalcza – dodał.

"Nie ma polexitu"

Tak, jak na przykład nie powinniśmy dyskutować w tej izbie o tym, czy istnieje yeti albo potwór z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o Polexicie, bo nie ma czegoś takiego jak Polexit. Jest to wasza chora wyobraźnia, waszych PR-owców, która to stworzyła – stwierdził premier Morawiecki w Sejmie.

Platforma Obywatelska głosowała przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy, przeciw środkom dla Polski. Byliście przeciwko polskim interesom, tym samym byliście też przeciwko interesom UE - mówił premier.

Reprezentowaliście swoje wąskie, ciasne myślenie, partyjne interesy. Partyjniactwo PO wyszło na wierzch - dodał.

Reklama

Polacy widzą doskonale, że wasz polexit to są takie wiatraki Don Kichota i myślę, mam nadzieję taką, że Polacy nie oddadzą naszej ojczyzny w ręcę Don Kichotów - stwierdził również premier.

Przemówienie premiera przerwały okrzyki z ław opozycji, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek upomniała posłów.

Podczas debaty politycy opozycji postawili na swoich ławach flagi Polski i UE.