Grupa rolników ze Związku Rolniczego "Orka" rozpoczęła w czwartek po południu protest w Sejmie. Żądają spotkania z premierem Donaldem Tuskiem, chcą rozmawiać o Zielonym Ładzie.

Reklama

Na 10 maja NSZZ "Solidarność" i NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" zapowiedziały demonstrację przeciwko Zielonemu Ładowi w Warszawie.

"Weźmiemy udział"

Jarosław Kaczyński, który spotkał się w Sejmie z protestującymi rolnikami podkreślił: - Z naszej strony te postulaty mają pełne poparcie, jesteśmy przeciwko Zielonemu Ładowi i to nie taktycznie, tylko zasadniczo. W związku z tym, chociaż jutro jest demonstracja, to weźmiemy w niej udział.

Zapowiedział, że politycy PiS w proteście będą uczestniczyć nie jako formacja polityczna, a jako obywatele. - Zaproszeni są wszyscy, my też jesteśmy w związku z tym zaproszeni - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński podkreślił również, że nie chcą podważać tego co deklarują przywódcy Solidarności, którzy nie chcą demonstracji upartyjniać. - My się temu podporządkowujemy, ale oczywiście musimy w tym uczestniczyć - powiedział polityk.