Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski w rozmowie z dziennik.pl przekazał, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie otwarty 2 maja.

"Sale obsługi klientów będą otwarte 2 maja do godz. 15. Podobnie jest z infoliniami ZUS" - przekazał Żebrowski.

Przypomniał, że cały czas można korzystać z elektronicznej formy kontaktu z ZUS, czyli z Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Jest ona dostępna dla klientów przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę - także w dni wolne od pracy.Reklama

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym warto pamiętać o tym, że zbliża się termin złożenia wniosków na nowy okres świadczeniowy, by zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego.

Komunikat ZUS

Na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawił się komunikat:
"W czwartek 2 maja br. infolinia ZUS będzie dostępna dla klientów do godz. 15.00. Zachęcamy Państwa do załatwiania swoich spraw w ZUS bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Przepraszamy za utrudnienia."

Reklama

Do kiedy wnioski o 800+

Reklama

Wniosek o świadczenie 800 plus należy złożyć do 30 kwietnia 2024 r. aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać je w czerwcu 2024 r.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek należy złożyć do ZUS wyłącznie przez Internet. Można go złożyć za pośrednictwem platformy PUE ZUS, poprzez aplikację mobilną mZUS, portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl oraz poprzez bankowość elektroniczną.