Tuła to miasto w europejskiej części Rosji, w podmoskiewskim zagłębiu węglowym, liczące około 475 tys. mieszkańców. Kilka dni temu partyzanci z ruchu Atesz otrzymali informację, że jeden system obrony powietrznej Pancyr S1 został wysłany do miasta Tuła w celu wzmocnienia obrony powietrznej.

Reklama

Partyzanci z ruchu Atesz ironizują na kanale w serwisie Telegram, że jeśli "spełnione zostaną wszystkie wymagania dotyczące kamuflażu przeciwlotniczych systemów rakietowych, to trudno będzie wykryć" system Pancyr S1, ale "dzięki skoordynowanym działaniom rosyjskich dowódców, którzy stale zaniedbują wszelkie zasady" udało im się odkryć lokalizację systemu.

Według przedstawicieli ruchu oporu głównym zadaniem postawionym załodze systemu Pancyr S1 jest ochrona magazynu ropy. "Wierzymy, że już wkrótce ta 'ważna misja' zakończy się niepowodzeniem" - pisze Atesz na telegramie.

Ataki na rafinerie w Rosji

Reklama

W ostatnich tygodniach Siły Obronne Ukrainy z powodzeniem atakowały rafinerie ropy naftowej w Rosji. W konsekwencji rosyjski resort energetyki wstrzymał produkcję paliw w wielu rafineriach.

Na początku kwietnia w wyniku ataków dronów w Tatarstanie uszkodzona została m.in. trzecia co do wielkości rosyjska rafineria.