"Nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych zostanie Witold Koss" - zapowiedział premier Donald Tusk.

Minister [klimatu i środowiska] Paulina Hennig-Kloska poinformowała o podjęciu decyzji w sprawie zmian w Lasach Państwowych. Nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych będzie pan Witold Koss - znany leśnik z zachodniopomorskiego, kiedyś dyrektor regionalny - człowiek, który będzie do państwa dyspozycji, kiedy wszystkie formalności zostaną dopełnione, to jest kwestia kilku dni - powiedział Tusk podczas konferencji prasowej.

Reklama

Tusk: Dotychczasowy dyrektor zostanie odwołany w ciągu kilku dni

Związane jest to z faktem, że dotychczasowy dyrektor Józef Kubica jako radny sejmiku wojewódzkiego zostanie odwołany w ciągu kilku dni, po stosownych decyzjach sejmiku, wyjaśnił premier.

"Oczekiwania są oczywiste"

Oczekiwania wobec nowego szefostwa Lasów Państwowych są oczywiste i związane są przede wszystkim z wielką potrzebą autentycznej społecznej kontroli, społecznego nadzoru nad tym, co dzieje się z naszymi lasami - dodał Tusk.

Lasy Państwowe są głównym dostawcą drewna dla polskich przedsiębiorców oraz pozostałych obywateli - pokrywają ok. 90 proc. krajowego zapotrzebowania na ten surowiec.