Najatrakcyjniejsza kwartalna lokata po ostatnim cięciu stóp wynosi 8 procent w skali roku. Taki zysk otrzymamy gdy złożymu swoje środki w Getin Banku - wynika z wyliczeń serwisu inwestycje.pl. Natomiast znaczne pogorszenie oferty charakteryzuje Polbank. Oprocentowanie skurczyło się z 9 procent do 6,25. Dwa banki pozostawiły oprocentowanie bez zmian, są to Banku Pocztowy 6,2 procent i Nordea 5,7 procent.

>>> Oprocentowanie lokat idzie w górę

Natomiast kiedy zdecydujemy się powierzyć bankowi swoje oszczędności na pół roku to oferowane oprocentowanie jest troche niższe. Najwięcej, jak sprawdził serwis inwestycje.pl, zarobimy w AIG oraz Toyocie. W bankach tych możemy zarobić 6,5 procent. W analizowanym okresie oprocentowanie lokat na 6 miesięcy obniżyło 22 spośród 32 badanych banków. Największe spadki „zafundował” klientom Euro Bank, tnąc oprocentowanie lokaty z 8 procent do 5,5 procent w skali roku). Cięcia stóp procentowych pozostały bez wpływu na lokaty półroczne w 6 bankach m.in. Millennium (6,00%), Nordea (5,80%).

>>>Słaby złoty ograniczył podwyżke stóp

Najwyższe oprocentowanie lokaty rocznej wynosi obecnie 7 procent. Lokatę tę oferuje Euro Bank. Powyżej 6 procent otrzymamy jeszcze w Noble, Toyocie, Banku Pocztowym oraz Volkswagen Bank direct. Autorzy analizy zauważają również, że oprocentowanie lokat rocznych pozostało wzrosło w czterech bankach. Są to między innymi Kredyt Bank z 4 procent do 5,5 oraz PKO BP z 4 procent do pięciu.