Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowy bank, nowe TFI

24 lutego 2009, 11:06
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Francuska AXA na polskim rynku odnotowuje zadowalające wyniki i myśli nad dalszym rozwojem. Skupiona do tej pory na branży ubezpieczeń grupa finansowa myśli nad uruchomieniem własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, a następnie nawet banku.

"- Uruchomienie towarzystwa funduszy inwestycyjnych i banku mieści się w naszej strategii - mówi Maciej Szwarc, szef grupy AXA w Polsce. Jak ustalił "Puls Biznesu" polski zarząd intensywnie pracuje nad rozwinięciem grupy, a dużo bardziej zaawansowany jest projekt nad funduszami.

Pomysł bankowości spod znaku AXA w Polsce kiełkuje już od dwóch lat, czyli od AXA działa w naszym jako ubezpieczyciel. Decyzja jednak nie zapadał. Grupa przygląda się Allianzowi, który przebył podobną drogę. Niemiecka grupa jest obecna w Polsce od lat, a kilka miesięcy temu rozpoczęłą świadczenie usług bankowych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj