Minister rodziny Marlena Maląg i wiceminister Anita Czerwińska wzięły udział w Ogólnopolskim Forum Ekonomii Społecznej. Wydarzenie odbyło się w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Podczas uroczystości wręczono Znaki Jakości Ekonomii Społecznej 2023, przyznawane za trud pracy podmiotów ekonomii społecznej i samorządów.

Reklama

Te działania, te środki, które zostały przekazane na wsparcie przedsiębiorców, realnie ratowały miejsca pracy. Efekt tego jest taki: mamy najniższą stopę bezrobocia w Unii Europejskiej, razem z Czechami, według danych Eurostat - powiedziała minister Maląg.

Wiceszefowa resortu rodziny Anita Czerwińska podkreśliła, że polski rząd "kładzie bardzo nacisk" na promowanie i upowszechnianie idei ekonomii społecznej. - Każdy Polak na pewno miał do czynienia z ekonomią społeczną, ale nie każdy wie, czym jest ekonomia społeczna. Dlatego bardzo nam zależy, żeby tę ideę upowszechniać – mówiła.

Czerwińska przekazała również, że trwają pracę nad kolejnymi rozwiązaniami i programami, które premiują samorządy takimi, jak m.in. premia społeczna dla jednostek samorządu terytorialnego.

Katarzyna Herbut