Prezes PiS podczas wystąpienia w siedzibie partii przypomniał, że 10 dni temu zakończył się "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości", podczas którego zapowiedział m.in. podniesienie świadczenia wychowawczego "500 Plus" do 800 zł oraz wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób 65+ oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Reklama

Kaczyński zaznaczył, że na tej konwencji padło kilka ważnych zapowiedzi, więc teraz jest pytanie o to, czy są one wiarygodne. Mogę powiedzieć, że rząd przystąpił w tej chwili do ich realizacji - powiedział.

Kaczyński: Trwają już prace

Trwają już prace dotyczące leków - tak, żeby jeszcze przed zakończeniem kadencji przynajmniej w wielkiej części te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie - podkreślił prezes PiS.

Dodał, że trwają też prace nad tym, aby ustawa wprowadzająca "800 plus" - jak powiedział - "w realistycznym terminie związanym z obecną sytuacją budżetową", tj. 1 stycznia 2024 roku, została uchwalona jeszcze w tej kadencji.

Inne prace z tym związane - bo przecież mamy różnego rodzaju wymogi, które odnoszą się do procesu legislacyjnego, szczególnie w tak ważnych sprawach - zostaną zachowane, to znaczy konsultacje społeczne i to wszystko, co jest potrzebne, kiedy podejmujemy tego rodzaju sprawy bardzo ważne z punktu widzenia przede wszystkim społecznego, ale też mające daleko idące skutki budżetowe - powiedział Kaczyński.

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Grzegorz Bruszewski