"Od niemal 7 lat seniorzy, którzy ukończyli 75 lat korzystają z bezpłatnych leków. Obecnie na liście tych leków jest aż 2046 pozycji. Dzięki temu programowi seniorzy zaoszczędzili już 4,6 mld zł” – przekazał na Twitterze resort.
Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 lat wprowadzono we wrześniu 2016 roku.
W połowie maja br. prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" zapowiedział, że wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla osób 65+ oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Informacja na temat projektu w tej sprawie została 1 czerwca zamieszczona w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to drugi kwartał br.
Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Dziennikarz. W mediach od ćwierć wieku, pamiętający czasy, gdy papierowe gazety były jeszcze czarno-białe. Dziś zachwycony możliwościami, które daje internet. Uważa, że media powinny być jednocześnie i wolne, i szybkie. Oprócz polityki interesują go tematy społeczne i naukowe. Miłośnik gry słów i półsłówek - także w tytułach. W dzienniku.pl od kwietnia 2020 roku. Prywatnie dumny właściciel niebieskiego busika i przyjaciel psa Kluska.