Zespół ds. cyberbezpieczeństwa CERT Poczta Polska ostrzegł we wtorek przed najnowszą kampanią wycelowaną w klientów spółki. - Oszuści, podszywając się pod narodowego operatora pocztowego, oferują "możliwość zakupu" palet z przesyłkami, które nie zostały doręczone i rzekomo zalegają w magazynach - poinformowano.

Reklama

Jak wyjaśniono, fałszywe informacje o sprzedaży są rozpowszechniane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tego typu ogłoszenie "zawiera krótki opis, zdjęcia obrazujące przesyłki paletowe z logo Poczty Polskiej, kusząc atrakcyjną ceną" - wskazał CERT Poczta Polska.

Nie sprzedajemy niedoręczonych przesyłek - podkreśliła Poczta Polska w komunikacie. - CERT Poczta Polska podjął już kroki mające na celu zablokowanie tej kampanii phishingowej - dodano.

Prosimy o zachowanie czujności w działaniach podejmowanych w sieci, szczególnie gdy oferta, z której chcemy skorzystać, jest niezwykle atrakcyjna lub jesteśmy proszeni o podanie szerokiego zakresu danych - zaapelował CERT Poczta Polska.

Zespół wezwał przy tym do zgłaszania na adres incydent@poczta-polska.pl informacji o wszelkich przypadkach otrzymania wiadomości, w której nadawca podszywa się pod Pocztę Polską, lub trafienia na stronę podszywającą się pod Pocztę Polską bądź którąś ze spółek z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej.