Aukcja jest organizowana przez oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Warunkiem udziału w przetargu na dzierżawę jest wpłata do 21 kwietnia wadium, czyli kwoty zabezpieczającej dotrzymanie warunków przetargu. Wojskowe nieruchomości do dzierżawy leżą na południowym zboczu Butorowego Wierchu w Kościelisku k. Zakopanego przy ul. Salamandra 32.

Reklama

Wojsko zachęca do dzierżawy działki

"Parę kroków dalej znajdziemy las, domy jednorodzinne i pensjonaty. A w niedalekim sąsiedztwie również kolejkę krzesełkową, całoroczną kolej linowo-terenową na Gubałówkę oraz piesze trasy wycieczkowe. Trudno o lepsze miejsce na wypoczynek, albo dobrą inwestycję. Zanim jednak pierwsza osoba zarezerwuje tu swój urlop, potrzebny jest ktoś, kto dostrzeże tam nie tylko urok górskiej przyrody, ale także widoki na udany biznes" – zachęca w ogłoszeniu Agencji Mienia Wojskowego.

Przyszły dzierżawca będzie miał do dyspozycji przeszło trzy hektary terenu. Działka ma nieregularny kształt, ze spadkiem terenu w kierunku południa. Nieruchomość ma dostęp do sieci elektroenergetycznej, kanalizacyjnej i telekomunikacyjnej, ale obecnie nie jest podłączona.

Stojące tu budynki powstały w latach 50. ubiegłego wieku, a ich łączna pow. użytkowa wynosi 3.866 m2. Zabudowania to część dawnego ośrodka wypoczynkowego "DW Salamandra”, które są ujęte w gminnej ewidencji zabytków, dlatego już na etapie planowanych prac, jak i podczas samego remontu, adaptacji czy przebudowy, inwestor będzie musiał dostosować się do wytycznych konserwatorskich.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomości znajdują się na terenach usług turystycznych i wypoczynku. Przyszły inwestor będzie mógł prowadzić tu usługi hotelarskie.

autor: Szymon Bafia