Szydło w rozmowie z i.pl pytana o jedną, zasadniczą różnicę, między rządami PiS a PO-PSL, powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które uczyniło gospodarzem Polski wszystkich Polaków. Daliśmy im nowe szanse i możliwości skorzystania z rozwoju gospodarczego naszego kraju - dodała.

Reklama

Pokazaliśmy, że każdy, kto wymaga wsparcia, to wsparcie otrzyma. Nasze ugrupowanie inwestuje tak duże środki w inicjatywy społeczne, aby wyrównać szanse. Dzięki naszym programom poprawiła się sytuacja osób starszych i zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. Rząd Platformy stawiał na rozwój kilku dużych ośrodków miejskich, a dzięki nam to mniejsze miejscowości mogły się rozwijać - oceniła.

Inne spojrzenie na UE

Szydło podkreśliła, że obie partie mają też inne spojrzenie i rozumienie roli Polski w Unii Europejskiej. Nasze ugrupowanie walczy o jej silną pozycję na arenie międzynarodowej, broniąc jednocześnie naszych wartości i suwerenności. Z perspektywy mojej pracy w Parlamencie Europejskim dostrzegam, że PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką - powiedziała.

Zapytana o to, czy wystartuje w wyborach parlamentarnych odpowiedziała, że w tej chwili koncentruje się na pracy w Parlamencie Europejskim, tak jak inni europosłowie. Niemniej jednak wspieramy i będziemy nadal wspierać kampanię wyborczą PiS - dodała.

Autor: Adrian Kowarzyk