"Panie Matecki, poniżej paragony z Biedronki. Rozumiemy, że jest Pan w jednej partii z Januszem Kowalskim, ale doprawdy odradzamy sprint o laur "Najbardziej Nienachalnego Intelektualnie Polityka III RP" - czytamy na oficjalnym koncie TT Platformy Obywatelskiej.

Reklama

Na paragonie widzimy cenę schabu za 22 zł, pieczarki kosztują prawie 14 zł, olej 21,5 zł, cebula prawie 6 zł, a pomidory blisko 14 zł.

Paragony Tuska i ostra reakcja Mateckiego

Reklama

"Sprawdziłem, czy @donaldtusk na najnowszym filmie mówi prawdę. Oczywiście, że kłamie. Aż na 30%! - trzy z czterech produktów spożywczych mają zdecydowanie niższe ceny. Kłamie o cenie wieprzowiny 🐷, pomidorów 🍅 i cebuli 🧅 Znów oszukał Polaków. Wcześniej kłamał o cenach chleba. Jaką butę i arogancję trzeba mieć w sobie, aby kłamać nawet w sprawach, które każdy może zweryfikować robiąc zakupy? I przypominam; średnia płaca nominalna w Polsce wzrosła od 2015 o ✅ 88 proc.❗️ (3899 do 7329 zł). A płaca minimalna o ✅ 99 proc. ❗️ (1750 na 3490 zł).📛 Donald, przestań kłamać i wracaj do Berlina!" - pisał Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.