Trzej indonezyjscy urzędnicy rządowi i medyczni powiedzieli agencji Associated Press, że rosyjski dyplomata był leczony na wyspie wypoczynkowej. Wszyscy odmówili podania tożsamości, ponieważ nie byli upoważnieni do publicznego omawiania tej sprawy.

Reklama

Dwie osoby powiedziały, że Ławrow był leczony z powodu choroby serca. Urzędnicy poinformowali, że szef rosyjskiego MSZ został zabrany do szpitala Sanglah w stolicy prowincji Denpasar.

Reklama

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdementowało te informacje. "Siergiej Wiktorowicz i ja jesteśmy tutaj w Indonezji, czytamy wiadomości i nie możemy uwierzyć własnym oczom" – napisała rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa na swoim kanale w Telegramie.

Na kanale Zacharowej ukazał się film z Ławrowem, który siedzi na tarasie w stroju nieformalnym - ma na sobie niebieski t-shirt i krótkie spodnie. ZOBACZ>>>

- Siergieju Wiktorowiczu (...) piszą, że jesteście w szpitalu - pyta Zacharowa. Ławrow spokojnie odpowiada, że (fałszywe informacje) to nic nowego w polityce.

- Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow jest w dobrym stanie po dwóch kontrolach zdrowotnych w szpitalu na Bali - poinformował urzędnik indonezyjskiego ministerstwa zdrowia w odpowiedzi na dementi.