Jak zaznaczył szef krakowskiego lotniska, w porcie wciąż jeszcze trwa wzmożony sezon letnich wyjazdów wakacyjnych. We wtorek przekroczono próg 5 mln obsłużonych pasażerów w tym roku.

Wzmożony ruch turystyczny?

Wraz z przewoźnikami i całą drużyną Kraków Airport intensywnie pracujemy nad jesienno-zimową ofertą dla naszych pasażerów - przekazał prezes lotniska Radosław Włoszek. Wyraził nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą wzmożony ruch turystyczny w sferze biznesowej i turystycznej.

Reklama

Jak zapowiadał na początku roku prezes lotniska, w br. Kraków Airport planuje obsłużyć 5,4 mln pasażerów, co stanowić będzie 65 proc. ruchu pasażerskiego z 2019 r. Wyzwaniem dla portu – przekonywał wtedy Włoszek - jest powracać do realiów z 2019 r.

Drugie lotnisko w Polsce

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Autor: Rafał Grzyb