"Około 200 mln hrywien (ok. 5,3 mln euro) na karetki pogotowia zebrano podczas akcji charytatywnej zapoczątkowanej przed Szczytem Pierwszych Dam i Dżentelmenów w Kijowie" – poinformowała w sobotę żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Ołena, w ukraińskiej telewizji.
Zełenska oznajmiła, że do akcji charytatywnej dołączyli już ludzie z 51 krajów. Najwięcej datków przekazano z Ukrainy, USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Izraela.
– powiedziała.
Międzynarodowy Szczyt Pierwszych Dam i Dżentelmenów
Międzynarodowy Szczyt Pierwszych Dam i Dżentelmenów pod hasłem "Ukraina i świat: przyszłość, którą (od)budujemy razem” odbył się 23 lipca. Otwierając spotkanie, Zełenska przypomniała, że zorganizowano je w 150. dniu rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie, w czasie masowych zabójstw i zbrodni..
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|