Według źródeł Sky News, wysokie temperatury rozgrzały w poniedziałek asfalt tak mocno, że zapadały się w nim zarówno buty pilotów, jak i koła samolotów. Znajdująca się w hrabstwie Lincolnshire w środkowej Anglii RAF Cranwell jest jedną z czterech baz szkoleniowych, gdzie przechodzą ogólne szkolenie wszyscy przyszli piloci brytyjskich sił powietrznych.

Reklama

Loty szkoleniowe wstrzymane

Zapytany o to, czy loty szkoleniowe został faktycznie odwołane, rzecznik RAF odparł: Jako środek zapobiegawczy, główny obszar obsługi samolotów w RAF Cranwell jest obecnie niedostępny do rutynowego użytku. Szkolenia lotnicze nie są dotknięte i kontynuowane będą poprzez wykorzystanie alternatywnych obszarów. Jak wyjaśnia Sky News, zapewne chodzi o położoną w odległości kilkunastu kilometrów inną bazę, RAF Barkston Heath.

W poniedziałek temperatura w Wielkiej Brytanii osiągnęła w szczytowym momencie 32 stopnie C, a według prognoz urzędu meteorologicznego Met Office do końca tego tygodnia będzie jeszcze rosła i możliwe jest nawet, że pobity zostanie historyczny rekord temperatury, wynoszący 38,7 stopnia.