Cieszymy się, że maj okazał się frekwencyjnym sukcesem i mamy nadzieję, że kolejne miesiące pozwolą na dalszy rozwój ruchu turystycznego w całej Małopolsce - powiedział w środę prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Reklama

Jak ocenił, na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego na lotnisku widać już wakacyjną atmosferę, co przekłada się na wzmożony ruch pasażerski, głównie na letnich kierunkach.

Według władz lotniska na okres wakacyjny wspólnie z przewoźnikami przygotowano różnorodną siatkę połączeń do Europy, ale także m.in. do Stanów Zjednoczonych, Izraela czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.