Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym, został zapytany przez Polsat News o to, czy Polsce grozi recesja. - W Davos mówi się o recesji w USA, Europie Zachodniej, ale w Davos nie mówi się o recesji w Polsce, ponieważ i w tym, i w przyszłym, i w kolejnym roku recesja nie powinna nastąpić - powiedział Morawiecki.

Reklama

Premier zaznaczył, że prognozy dla polskiej gospodarki są dobre. - Chociażby Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych świata, który daje nam możliwość bardzo wysokiego wzrostu gospodarczego, tak wysokiego, że wolę nie przytaczać tej liczby - powiedział.

"Sytuacja jeśli nie komfortowa, to naprawdę bardzo bezpieczna"

Morawiecki ocenił, że w Polsce "wzrost gospodarczy będzie w okolicach 3 proc., może trochę więcej". Sytuacja budżetowa zdaniem premiera "wygląda dobrze", czego potwierdzeniem jest wynik budżetu państwa z kwietnia. - Zanotowaliśmy kilkumiliardową nadwyżkę i jestem przekonany o tym, że w kolejnych miesiącach nie będzie żadnych poważnych kłopotów ze spięciem budżetu, z emisją obligacji - dodał.

Reklama

Premier zaznaczył, że to "uszczelnienie systemu finansowego powoduje, że także i dzisiaj mamy sytuację, jeśli nie komfortową, to naprawdę bardzo bezpieczną".