Reklama

Ceny benzyny 95, diesla i gazu LPG pójdą w górę – wynika z najnowszego raportu. W przypadku autogazu podwyżki mogą nawet przyspieszyć. Jakie kwoty powitają kierowców na stacjach paliw?

– Początek maja przynosi dla kierowców niepokojące zmiany. Na stacjach po majówce widzieliśmy wyraźne podwyżki powiedział Grzegorz Maziak z e-petrol.pl.

Ceny paliw przyspieszają

Najbardziej drożał olej napędowy – zmiana wyniosła aż 21 groszy, średnio za litr diesla płacimy aktualnie 7,42 zł. W górę szła też mocno cena benzyny 95 – o 16 groszy do poziomu 6,65 zł/litr. Gaz LPG zdrożał o 7 groszy do poziomu 3,69 zł/litr.

Reklama
Tankowanie benzyny na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz

Gaz LPG złamie granicę 4 zł?

Najbliższe dni przyniosą kontynuację zwyżkowych trendów, a dynamika zmian może być podobna.

W przypadku gazu LPG podwyżki mogą nawet przyspieszyć, bo tu widzimy na rynku hurtowym mocny zrost cen związany m.in. z sankcjami nałożonymi na jednego z dużych importerów autogazu do Polski. W efekcie ceny nieubłaganie będą zbliżać się do 4 zł/litr LPG – wyliczył ekspert.

Jego zdaniem tym, co kierowców mogłoby uchronić przed realizacją tego czarnego scenariusza, byłaby rezygnacja z bardzo wysokiej, bo wynoszącej w ostatnich dniach 60-70 gr marży sprzedawców autogazu na stacjach.

Ile zapłacimy za litr benzyny, diesla i gazu LPG? Ceny paliw do poniedziałku 9 maja

– Zmiany cen paliw w sprzedaży hurtowej i opóźnienia, z jakim przenosiły się one na cenniki detaliczne, są wciąż widoczne na poszczególnych stacjach, ale z całą pewnością zapowiadane podwyżki obejmą cały kraj – zapowiedział Maziak.

Najpopularniejszą benzynę bezołowiową 95 średnio powinniśmy tankować w cenach z przedziału 6,67-6,82 zł za litr.

Na olej napędowy właściciele samochodów z silnikiem diesla wydadzą 7,43-7,58 zł/l.

W przyszłym tygodniu najwyraźniej podrożeje autogaz - średnio za litr LPG będzie się płacić 3,79-3,90 zł.

Tankowanie gazu LPG / Opel