"W ramach nowych sankcji wobec Moskwy rząd USA wprowadził zakaz wszelkich nowych inwestycji" w Rosji" - oświadczyła we wtorek rzeczniczka prezydenta USA Białego Domu Jen Psaki - poinformowała niemiecka agencja prasowa DPA.
Ponadto zaostrzone zostaną istniejące sankcje przeciwko rosyjskim bankom i spółkom państwowym, a także objęci nimi zostaną kolejni członkowie rosyjskich elit i ich rodziny.
Nowe sankcje USA
Sankcje zostaną nałożone w ścisłej koordynacji z partnerami w Europie i pozostałymi członkami grupy G7 podkreśliła rzecznik Białego Domu.
- dodała Psaki
Impulsem dla nowych sankcji były informacje o masakrze w Buczy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
oprac. Olga Papiernik
W dzienniku od 2020 r. W serwisie zajmuje się głównie poszukiwaniem i opisywaniem najświeższych wiadomości z kraju i świata.
Wcześniej w Radiu ZET tworzyła od początku dział „gospodarka”. Studiowała "Edukację medialną i dziennikarstwo" na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Warszawianka, której największą pasją są zwierzęta.
Zobacz
|
