W związku ze strajkiem maszynistów kolei niemieckich na sieci kolejowej w Polsce wprowadzono zmiany dotyczące połączeń transgranicznych. W ruchu pasażerskim pociągi przewoźnika PKP Intercity kursujące w relacji do Berlina kończą bieg na stacji Rzepin. Przewoźnik PKP Intercity zapewnił komunikację autobusową w relacji Rzepin-Berlin-Rzepin - przekazał rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Reklama

Dodał, że pociągi regionalne mające obsługę niemiecką kursujące z i do Szczecina zostały odwołane.

Jak zaznaczył Siemienic, PKP IC zamieścił dla podróżnych informacje o zmianach w obsługiwanych systemach informacji pasażerskiej i na https://portalpasazera.pl/

Wskazał, że zmiany dotyczą także ruchu towarowego, niektóre pociągi kursują normalnie, inne oczekują na zakończenie strajku.

Strajk maszynistów

W poniedziałek nad ranem rozpoczął się w Niemczech dwudniowy strajk maszynistów Deutsche Bahn (DB) w transporcie pasażerskim. Protest, który poprzedził rozpoczęty w sobotę strajk w przewozach towarowych, ma się zakończyć w środę o godzinie 2 w nocy.

To już drugi strajk maszynistów DB w tym miesiącu. Protestowali oni od 11 do 13 sierpnia w ruchu pasażerskim i towarowym.