To na pewno dzień, który przejdzie do historii jako kolejna czarna środa w historii wolności mediów, bo pamiętajmy, że mieliśmy już jedną czarną środę - powiedział Bodnar w TVN24.

To było wtedy, kiedy wszystkie media pokazały czarne ekrany w proteście przeciwko podatkowi medialnemu. Natomiast myślę, że nasz kłopot polega na tym, że my tych czarnych śród, poniedziałków, piątków mieliśmy już sporo - dodał.

Reklama

Przyjęcie ustawy jest krokiem w kierunku dalszego ograniczenia wolności mediów w Polsce wbrew bardzo ważnym gwarancjom konstytucyjnym. My w konstytucji w trzech miejscach mamy wskazane, że Rzeczpospolita Polska powinna wspierać na różne sposoby wolność słowa i wolność mediów - podkreślił.

Bodnar o reasumpcji

Wygląda na to, że został stworzony kolejny tego typu precedens, czyli przegrane głosowanie skutkowało wnioskiem o reasumpcję i tym, że to głosowane zostało przeprowadzone po raz kolejny. Regulamin Sejmu został całkowicie zignorowany - mówił w TVN24 były RPO.

Trudno stwierdzić, żeby pomyłka przy głosowaniu dawała podstawę reasumpcji. To nie są tak zwane uzasadnione okoliczności, które są w regulaminie Sejmu - dodał.

Bodnar o Kukizie

Wydaje mi się, że tutaj jest ewidentny przykład przejścia na stronę polityki czysto partyjnej i chyba z tej antysystemowości, o której mówił Paweł Kukiz niewiele zostało - ocenił.