Szczecin ze Świnoujściem jest i staje się coraz bardziej takim hubem technologiczno-energetycznym Polski - powiedział premier.Wskazał na rozbudowę terminala LNG w Świnoujściu. To będzie jedno z głównych miejsc dostaw gazu do Polski. Ale to początek drogi do ponownego uprzemysłowienia Szczecina, Świnoujścia, Zachodniego Pomorza - powiedział szef rządu.

Reklama

Premier: Inwestycje potrzebują sprawnej infrastruktury

Premier podkreślił, że wielkie inwestycje przemysłowe potrzebują bardzo sprawnej infrastruktury. Ta sprawna infrastruktura wiąże się z możliwie dobrym systemem dróg, kolei. I my tutaj mamy już dzisiaj końcowy etap planu przygotowań do ogłoszenia przetargu w systemie +Projektuj i Buduj+ dla zachodniej obwodnicy Szczecina" - powiedział.

Reklama

Jak dodał, zachodnia obwodnica Szczecina to ponad 50-km odcinek z najdłuższym tunelem w Polsce. 5 km tunelem, to będzie wielka inwestycja, blisko 5 i pół miliarda złotych. Te środki będą zabezpieczone już w najbliższym programie, Krajowym Programie Budowy Dróg. To oznacza, że w najbliższych kilu tygodniach będziemy mogli rozpisać pierwszy przetarg, a w najbliższych dwudziestu, dwudziestu paru miesiącach ruszą prace budowlane"- mówił premier. Jak dodał, to będzie ring wokół Szczecina".