Wicepremier Jacek Sasin w poniedziałek podczas konferencji dotyczącej wartej ok. 13,5 mld zł inwestycji w budowę kompleksu Olefin III odczytał list od prezesa PiS, wicepremiera, Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

Kaczyński: Orlen flagowym okrętem polskiej gospodarki

Kaczyński zwrócił uwagę, że Orlen ma ambitne cele i się cały czas rozwija, jest flagowym okrętem polskiej gospodarki." Jesteście państwo na dobrej drodze i kroczycie nią pewnie, ale pragniemy jeszcze więcej. Chcemy, aby Orlen jak najszybciej stał się najpotężniejszym biznesowym liderem zrównoważonej transformacji - chciałoby się powiedzieć - co najmniej w Europie Środkowej i tego od państwa oczekuje Polska i miliony Polek i Polaków" - zaznaczył wicepremier.

Prezes partii rządzącej w liście odniósł się również do zaprezentowanego w ubiegłym tygodniu "Polskiego Ładu", który - jak zwrócił uwagę - ma pozwolić na szybsze przezwyciężenie społecznych i ekonomicznych skutków pandemii, ale także nadać impuls rozwojowy gospodarce na przyszłość.

Według Kaczyńskiego "Polski Ład" pozwoli w niedalekiej przyszłości na to, byśmy "żyli w naszej ojczyźnie na zachodnioeuropejskim poziomie". "Osiągając to, spełnimy marzenia pokoleń Polek i Polaków o dobrym, godnym życiu w dostatniej, sprawiedliwej, solidarnej i suwerennej Rzeczypospolitej" - podkreślił w liście prezes PiS.