W sobotę szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym przestał działać.

Reklama

Powrót imprez sportowych i kulturalnych

Dworczyk w rozmowie z Radiem Zet zapowiedział, że teraz Stadion Narodowy rozpocznie swoje normalne funkcjonowanie - na stadion wrócą imprezy kulturalne i sportowe. Już we wrześniu odbędą się tam mecze piłkarskiej reprezentacji Polski.

Dworczyk dodał, że "część pomieszczeń, które były wykorzystywane przez szpital, zostanie zachowana i zabezpieczona wraz ze sprzętem na wypadek czwartej fali COVID-19". Wyjaśnił, że "nie nastąpi pełen demontaż instalacji infrastruktury", zostaną jedynie zdemontowane jej niektóre elementy. - Chodzi o to, żeby w razie potrzeby w ciągu kilkudziesięciu godzin można było znowu szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym uruchomić - powiedział Dworczyk.

Reklama

Punkt szczepień zostaje

Na Stadionie Narodowym pozostanie też punkt szczepień. - Zaszczepiło się w tym punkcie już ponad ćwierć miliona Polaków. W absolutnej większości opinie osób, które korzystały z punktu szczepień na Stadionie Narodowym, są bardzo pozytywne. Jestem jedną z tych osób, która również się tam szczepiła i mogę powiedzieć, że absolutnie jest to profesjonalnie zorganizowany proces - ocenił szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.