Dziennik Gazeta Prawana logo

Glapiński: Na rynku pracy jest bardzo dobrze, ale są pewne zagrożenia

7 maja 2021, 16:08
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego
<p>Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego</p>/Dziennik Gazeta Prawna
Sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra, ale to nie jest sytuacja idealna, bo zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw jest niższe niż wcześniej - ocenił w piątek prezes NBP Adam Glapiński. Dodał, że bezrobocie może wrosnąć po ustaniu tarcz antykryzysowych.

powiedział podczas piątkowej konferencji prezes NBP.

Glapiński dodał, że prawdopodobnie 300 tys. miejsc pracy utrzymywanych jest obecnie dzięki funkcjonowaniu tarcz antykryzysowych. mówił.

Szef banku centralnego przypomniał, że wraz z ustępowaniem pandemii trzeba będzie stopniowo normalizować politykę np. ograniczyć emisję obligacji.

- zaznaczył.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj