We wtorek przed południem odbyło się w Sejmie spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS.

Reklama

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazał, że dyskusja była merytoryczna, konstruktywna i bardzo rzeczowa oraz konkretna. - W duchu odpowiedzialności za państwo, racji stanu, interesu państwa, ale przede wszystkim interesu Polaków, interesu społecznego - oceniła.

To są oczywiście trudne rozmowy, bo z obu stron padają poważne argumenty, ale znaleźliśmy możliwość dogadania się w tych kwestiach kluczowych. Myślę, że to jest najważniejsze przesłanie - oświadczył szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Kluczowe sprawy dla Lewicy

Reklama

Jak relacjonował, w czasie spotkania rozmawiano o kluczowych sprawach zarówno dla PiS, jak i Lewicy. - Rozmawialiśmy o kwestii funduszy przeznaczonych na służbę zdrowia, szpitale powiatowe, rozmawialiśmy o problemie mieszkań - bardzo ważny temat i dla nas, i dla Lewicy - mówił Terlecki.

Dodał, że rozmawiano też o pomocy dla przedsiębiorców, szczególnie dla sektorów mocno dotkniętych pandemią takich jak turystyka czy gastronomia. Rozmawiano też - mówił - o komisji monitorującej Krajowy Plan Odbudowy. Terlecki zapowiedział, że o godz. 12 premier Mateusz Morawiecki przedstawi szczegóły.

Terlecki: Platforma urządzała awanturę

W czasie gdy prowadziliśmy te rozmowy, które były bardzo konkretne i sporo czasu trwały, poprzedzały je rozmowy naszych ekspertów i ministrów; w tym samym czasie Platforma urządzała awanturę pod drzwiami sali, więc to też świadczy o tym, jaką mamy sytuację w opozycji - zauważył Terlecki. Miał zapewne na myśli sytuację związaną z posłanką Iwoną Hartwich. WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ>>>

Cieszymy się, że jest ugrupowanie, które poważnie podchodzi do problemu, który wydaje się być w najbliższym czasie najważniejszy dla Polski - dodał polityk PiS.