"Jesteśmy oburzeni i zgorszeni atakami na naszą koleżankę Beatę Szydło ze strony opozycji i służących jej mediów. Organizowany i kierowany przez nich od lat spektakl brutalizowania polityki i łamania elementarnych standardów przyzwoitości napełnił polską przestrzeń publiczną grubiaństwem o nieznanym w Europie nasyceniu" - napisała delegacja w oświadczeniu przesłanym PAP.

Reklama

Uderzenie w rodzinę?

"Uderzenie w rodzinę przez wykorzystywanie plotek i fałszów, nieustanne nękanie insynuacjami i podtrzymywanie atmosfery wrogości, to praktyki niedopuszczalne i powinny zniknąć z polskiej polityki. Beata Szydło to ważna postać polskiej sceny publicznej, osoba o wielkich zasługach jako premier Rządu RP, a obecnie szanowany uczestnik europejskiego życia parlamentarnego. Potępiamy ataki na nią i na jej rodzinę, a jej samej przekazujemy nasze wyrazy wsparcia i solidarności" - czytamy w oświadczeniu.

W środę portal OKO.press opublikował artykuł, według którego syn byłej premier, Tymoteusz Szydło, pod zmienionym nazwiskiem pracuje w firmie, której udziałowcami są prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i jego matka.