Linia do rozlewania szczepionek przeciw koronawirusowi w Polfie Tarchomin jest budowana; w maju staną pierwsze maszyny i na jesieni rozlewnia będzie gotowa - zadeklarował w czwartek w TVP Info minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
- - mówił szef MAP.
Rozmowy z koncernami ruszyły
Poinformował, że równolegle Polfa Tarchomin prowadzi rozmowy z koncernami farmaceutycznymi na temat produkcji szczepionki.
- - zapewnił.
Umowa Mablon z Novavax
Sasin przypomniał, że w środę spółka Mabion poinformowała, że zawarła umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dot. produkcji antygenu kandydata na szczepionkę przeciw Covid-19. PFR dofinansował Mabion kwotą 40 mln zł.
- - dodał szef MAP.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|