Przedsiębiorcy nadal spodziewają się ponad siedmiu miesięcy obowiązywania ograniczeń w życiu publicznym oraz uważają, że ich firmy wrócą do normalności dopiero za ponad 10 miesięcy - podał monachijski naukowy instytut ekonomiczny Ifo. Wskazał przy tym, że liczby te są tylko nieznacznie niższe niż w grudniu.

Reklama

Wzrost liczby szczepień nie przyniósł jeszcze decydującego efektu - ocenił w oświadczeniu szef działu sondaży Ifo Klaus Wohlrabe.

Koronawirus w Niemczech

Liczba zakażeń koronawirusem w RFN spada, a minister zdrowia Jens Spahn mówi o złagodzeniu ograniczeń pandemicznych jeszcze zimą, bo - jak to ujął - "jako społeczeństwo nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie" z dalszym utrzymaniem surowych restrykcji. Sprecyzował, że ma na myśli przede wszystkim szkoły i przedszkola, gdzie w pierwszej kolejności powinno dojść do poluzowania obostrzeń.

10 lutego rząd federalny i rządy krajów związkowych zdecydują, czy przedłużą obecny lockdown w Niemczech, obowiązujący obecnie do 14 lutego. Liczba zakażeń koronawirusem i związanych z infekcjami zgonów w RFN spada. Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie zgłosił w czwartek 14 211 nowych infekcji w ciągu ostatniej doby i 786 zgonów w związku z Covid-19. Dokładnie tydzień temu RKI odnotował 17 553 nowe infekcje i 941 zgonów.

Od początku pandemii zgłoszono w Niemczech 2 252 001 potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń koronawirusem i 59 742 zgony osób zainfekowanych. Ok. 1 991 000 zakażonych wyzdrowiało.