W środę rzecznik rządu Piotr Müller poinformował PAP, że w czwartek zostanie przedstawiona informacja na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego.

Reklama

Po południu ogłoszony będzie kierunek ostrożnych "luzowań"

Sobolewski, pytany w czwartek w radiu Wnet, jakie decyzje zapadną, odpowiedział: Jeszcze jest analizowana sytuacja przez grona eksperckie i sądzę, że w godzinach popołudniowych będzie ogłoszony kierunek tych ostrożnych luzowań, mam nadzieję, przez pana premiera.

Dopytywany, czy ma nadzieję, czy ma pewność, że tak się stanie, odparł: Mam nadzieję, że ostrożne "luzowania" w niektórych obostrzeniach się pojawią, ale to zależy od tych analiz, które są jeszcze prowadzone przez zespoły eksperckie.

Zdaniem polityka PiS, "zbyt gwałtowane +luzowanie+ obostrzeń w tej sytuacji, gdy cały czas jesteśmy w +peaku+ walki z pandemią, może spowodować sytuację taką, jaką mamy w tej chwili np. w Belgii, gdzie do 1 marca jest zamknięta Belgia na osoby z zewnątrz i na to, że ktoś może wyjechać z Belgii czy na Słowacji, gdzie po szybkim +zluzowaniu+ obostrzeń od kilku dni Słowacy nie mogą z domu wyjść, jeśli nie mają aktualnego testu oczywiście negatywnego w kwestii koronawirusa".