Policjanci razem z inspektorami sanepidu będą sprawdzać w internecie, kto chwali się wznowieniem działalności wbrew zakazowi. Potem taki przedsiębiorca zostanie odwiedzony przez stosowne służby. Dodatkowo patrole policji mają same wyszukiwać takie miejsca. Te zmasowane kontrole ruszą już od poniedziałku - czytamy na stronie RMF FM.

Reklama

Oprócz mandatu, firma, która go dostanie, będzie wykluczona z otrzymywania pomocy państwowej np. w ramach Tarczy Finansowej.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie wytycznymi od 28 grudnia ub.r. z klubów fitness i siłowni mogą korzystać jedynie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych.

Zamknięcie hoteli, siłowni i klubów fitness, stoków narciarskich, ograniczenie w działaniu galerii handlowych, restauracji i barów ma obowiązywać do końca stycznia.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że "na pewno nie można liczyć", iż w przypadku ustabilizowanej sytuacji epidemicznej, czyli optymistycznie ok. 10 tys. zachorowań tygodniowo, po 1 lutego "dokonamy jakiegoś dużego poluzowania obostrzeń".